Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Aralık 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Bir Oyuncak Bir Çocuk, Hep Birlikte Mutluluk.

Öğrenciler Oyuncak Dağıttı…

Geyve Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destekleri ile Sakarya Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü Öğrencileri minik öğrencilere oyuncak dağıttı.

SAÜ Sanat Tarihi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ela Taş ve Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tülin Çoruhlu başkanlığında ki bölüm öğrencilerinden oluşan gurup ilçede incelemelerde bulundu ve “Bir Oyuncak Bir Çocuk, Hep Birlikte Mutluluk.” kampanyası kapsamında okul ziyaretlerinde bulundu.

Gurubun ilk durağı Alifuatpaşa Mahallesinde ki “Kuvay-ı Milliye Müzesi” oldu. Ziyarette guruba Belediye Zabıta Müdürü Murat Bilgiç te eşlik etti. Öğrenciler müzedeki fotoğraf ve belgeleri dikkatle incelediler. Cebesoy Müzesini de ziyaret eden gurup daha sonra Ali Fuat Cebesoy Paşanın kabrini de ziyaret etti. Sakarya Nehri üzerindeki Beyazıt Köprüsü hakkında verilen bilgiler dikkatle dinlendi.

Geyve İlçe Merkezinde bulunan “Elvan Bey Zaviyesi ” restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen gurup bilgilendirmeleri izledi. Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtı yanında bulunan kaide sütunu hakkında da bilgiler verildi.

Gurubun ikinci durağı Akdoğan Mahallesindeki “Akdoğan Ortaokulu” oldu. Okul Müdürü Remzi Yetkin ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yavuz Şengül konukları okul bahçesinde karşıladı. SAÜ öğrencileri getirdikleri oyuncakları anasınıfı ve diğer sınıflarda ki öğrencilere dağıttı. Oyuncaklarını alan miniklerin sevinçleri görülmeye değerdi.

Öğrenci gurubu Kozan Mahallesinde bulunan “Mehmet Ayşe Akgül Ortaokulu” nu da ziyaret etti. Konukları, Okul Müdürü Esin Demir ve öğrenciler okulun bahçesinde karşıladı. SAÜ öğrencileri beraberinde getirdikleri oyuncakları ana sınıfı ve diğer sınıflarda minik öğrencilere dağıttı. Miniklerin yeni oyuncaklarını kucaklamaları duygusal anlar yaşattı. Gurubun Akdoğan ve Kozan Mahallelerinde ki okullar ziyaretlerine İlçe Belediyesi görevlisi Tuğba Çelik te eşlik etti.

SAÜ Öğrenci gurubunun son durağı “Geyve Yöresel Ürünler Merkezi” oldu. Belediye Zabıta Müdürü Murat Bilgiç tesisi gezen konuklara tesis ve yapılan çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

SAÜ Sanat Tarihi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ela Taş açıklamasında şunları söyledi; ” SAÜ Sanat Tarihi Bölümü öğrencilerinden oluşan bir gurup ile birlikte, Akdoğan ve Kozan Mahallelerinde ki okullarımıza ‘Bir Oyuncak Bir Çocuk Hep Birlikte Mutluluk’ kampanyamız kapsamında oyuncak dağıtmak için geldik. Bu proje bütün sanat tarihi bölümü öğrencileri ve bölüm hocalarımızın destekleri ile gerçekleşti. Diğer bölümleri de bilinçlendirerek herkese bir çağrı yaptık. Bu projeye destek olmaları yönünde isteklerde bulunduk. Çok bölümden oyuncak desteği gerçekleşti. İnsanların iyi niyetleri doğrultusunda projemizi gerçekleştirme imkanı bulduk. Oyuncakları bölüm öğrencilerimiz ile dağıtma fırsatını elde ettik. Umarım bu çalışmalarımız diğer bölümlere de örnek teşkil eder. Yeni projelerde kendimizi toplum hizmetine adamak istiyoruz. destekleri için herkese teşekkür ederiz.”

Sakarya TRT Muhabiri Mehmet Karakaş ve ekibi, yapılan etkinliği takip etti.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

1203 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle