Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Mart 2015 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Sağlık

Bir Garip Çelişki..

Pamukova’lı Geyveye, Geyveli Pamukova’ya…

geyve-kozan-saglik-ocaginda-bir-yildir-ebe-yok-11Pamukova ilçesinde bulunan  eski adıyla Pamukova Devlet Hastanesi , yeni adıyla  Pamukova İlçe Hastanesi’ndeki eksikliklerin tüm vaatlere rağmen giderilmemesi nedeniyle Pamukovalı  hastalar Geyve’ye gelmek zorunda kalıyorlar.

Diş doktorundan başka  devamlı uzman doktor halen yok. Birçok önemli tahliller Pamukova’da yapılamıyor bu nedenle alınan kan örneklerinin    Geyve’de  analizi yapılıyor . Röntgen teknisyeni yetersiz sayıda olduğu için gece kırık çıkık sorunu olduğunda  film çekemiyorlar.

geyve-kozan-saglik-ocagi-ebe-yok-

Bir Garip Çelişki.

Pamukovalı  tedavi için Geyve’ye giderken ne gariptir ki Geyve ye bağlı Kozan Köyü sakinleri iğne olmak için Pamukova’ya geliyor.

Sebebi ; Önceleri görev  yapan ebe hanımın  tayini çıktıktan sonra  yerine   yeni bir ebe hemşire atanmamış olması..Bu nedenle hasta olan köylüler en yakın İlçe olan Pamukova’ya gelerek sağlık ocağında iğnelerini yaptırıyor.. Pamukova sağlık ocağına  gelen Kozan Köylü bir hasta” yaklaşık bir yıldır köyümüzde ebe yok. Hasta olduğumuzda bize en yakın yer olan Pamukova’ya geliyorum. Bel fıtığından rahatsız olduğum için verilen iğneleri vurduracak kimse yok köyümüzde. Her gün Pamukova’ya gelerek iğne yaptırıyorum. Bu bizim gibi tarlada toprakta çalışan için büyük sıkıntı. Zaman kaybı.Köyümüze acilen ebe hemşire gönderilmesini istiyoruz. ” dedi..

Pamukovanınsesi.com

geyve-kozan-saglik-ocaginda-bir-yildir-ebe-yok-

2070 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle