Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Aralık 2016 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet

BİOSUN’DA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ

Biosun Pamukova Katı Atık İşleme Enerji ve Çevre San. Tic. A.Ş. ve Çelik-İş Sendikası arasında 27 Aralık 2016, Salı günü Biosun Pamukova’daki 200’e yakın çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Törende Biosun Pamukova’yı temsilen Emre Akın Sait, Çelik-İş Sendikası Sakarya Temsilcisi Rıfat Kurt ve Biosun Pamukova çalışanları yer aldı. Biosun Pamukova adına sözleşmeye imza atan Emre Akın Sait, sözleşmenin 01 Ocak 2017 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde akdedilmiş bulunduğunu belirtti. Sait; “Çelik-İş Sendikası ile imzalamış olduğumuz bu sözleşmenin çalışma barışına katkıda bulunarak tüm çalışanlarımıza ve kurumumuza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Tören Biosun Pamukova’nın Sakarya Pamukova’da 2011’de hayata geçen entegre katı atık ayrıştırma tesisinde düzenlendi. Yapılan sözleşme kapsamında sendika üyesi tüm Biosun Pamukova çalışanlarına; enflasyonun üzerinde ücret artışı, ikramiye, doğum-ölüm-çocuk- öğrenim yardımı, yakacak ve bayram yardımları gibi haklar sağlandı.

Entegre katı atık yönetimi konusunda kurgulama ve uygulama açısından Türkiye ve dünyanın en kapsamlı tesisi olma özelliğini taşıyan Biosun Pamukova; tüm faaliyetlerinde insana ve çevreye olan duyarlılığı esas alarak, belirlediği hedefler doğrultusunda takım ruhuyla çalışmayı, ortak kültür ve değerlerle projelere imza atmayı benimsemiştir.

Kısaca Biosun Pamukova

Biosun Pamukova Katı Atık İşleme Enerji ve Çevre Sanayi Ticaret A.Ş., 2008 yılında Sakarya iline bağlı Pamukova ilçesinde kuruldu. İnşaatına 2010 Nisan ayında başlanan tesis, 2011 Aralık’ta kademeli olarak faaliyete geçti. Biosun Pamukova; evsel ve hayvansal katı atıkların toplanması, aktarılması, ayrıştırılması ve geri kazanımı alanında dünyanın en kapsamlı entegre katı atık yönetim tesisi olarak faaliyet gösteriyor. Bugün beyaz ve mavi yaka olmak üzere 300’e yakın kişinin çalıştığı tesis, 40 bin metrekare üzerine kurulu bir alanda üç vardiya esasına göre faaliyet gösteriyor.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2409 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle