Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Mayıs 2018 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sağlık, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

BİOSUN, Kokudan Dolayı Özür Diledi..

Biosun; ‘ Bundan sonra zor..! Özür dileriz..!

Pamukova da faaliyet gösteren Biosun Katı Atık İşleme ve Enerji tesisi son günlerde halktan gelen tepkiler sonrası, kapılarını basına açıp kokunun neden kaynaklandığını gösterdi. Pamukova dan özür diledi..

Son günlerde Pamukova Biosun Katı Atık İşleme ve Enerji Tesisinden çevreye yayılan kokunun dayanılmaz hale gelmesi üzerine, Pamukovalılar sosyal medyada örgütlenip, açılan sosyal medya sayfasında 8 bin 500 üyeye ulaşmıştı. Sosyal medyada tesise sert tepkiler gösteren vatandaşlar, yıllardır Pamukova’nın kanayan yarası olan soruna çare bulunmasını istemesi üzerine, Biosun Katı Atık İşleme ve Enerji Tesisi basına kapılarını açtı ve Biosun Murahhas Azası ve Başdanışmanı Murat Polat, kokunun sebebini açıklayıp, kokunun bundan sonra olmasının zor olduğunu, Pamukovalılardan özür dilediklerini ifade etti.

Basına kapılarını açıp kokunun sebebini anlattılar..

Biosun Başdanışmanı Murat Polat, Pamukovahalk.com ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Samet Atmaca’yı Biosun Katı Atık İşleme ve Enerji tesisini gezdirip tesis hakkında bilgi verdi.

Polat, “ Kokunun sebebi hammadde bölümünün kapısındaki arıza.. “

Polat, Pamukova Biosun tesislerinin, Türk tarımının iyileştirilmesinde ve ülke ekonomisinin kalkınmasında önemli bir görev üstlendiğini, Türkiye’nin en büyük katı atık ayrıştırma ve organomineral gübre üretim tesislerinden biri olduğunu ifade ederek “ Biosun Pamukova tesisimiz son günlerde bir takım şikayetlerle karşı karşıya kalmıştır. Önceliklerimizde biride bölge halkına vermiş olduğumuz değerdir. Bu meyanda son birkaç gündür koku kaynaklı şikayetler almış bulunmaktayız. Bahse konu şikayet ham madde bölümümüzde bulunan ana giriş kapısını arızalı oluşundan kaynaklıdır . Bu soruna ivedi bir şekilde müdahale edilmiş ve gereği yapılmıştır “ dedi

Biosun Pamukova halkının duyarlığını görmezden gelemez. Sistemlerimizi yeniliyoruz.. “

Polat geçmişte de tesisin koku yaydığı yönünde şikayetler olduğunu ifade ederek, “ Biosun, Pamukova halkının duyarlılığını asla göz ardı edemezdi. Kokunun giderilmesi yönünde çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda filtreleme sistemi, ayrıştırma, hammadde bölümlerindeki tüm kapı sistemlerinin yenileme çalışmaları yapılıyor. Tesisimize koku moleküllerini yok eden parfüm sistemi kurduk. Bu sistem kokuyu çevreye yaymadan yok edip su damlacığı haline getirerek yere düşmesini sağlıyor “ dedi.

Polat, “Koku yapması bundan sonra zor. Pamukovalılardan özür dileriz.. “

Tesiste kokunun giderilmesi için alınan tedbirleri, kokunun kaynağı olan hammadde bölümünü Pamukovahalk.com ve kokudan en çok şikayetçi olan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Samet Atmaca’ya gezdirip bilgi veren Murat Polat, öz eleştiri yaparak, “Devam eden çalışmalar kısa sürede sona erdiğinde bundan sonra tesisin koku yapması biraz zor. Bu kısa süreli rahatsızlıktan dolayı bölgede yaşayan hemşerilerimizden özür diler mübarek ramazanlarının şimdiden en kalbi duygularımızla kutlarız “ dedi

Samet Atmaca, “Yapılan bir tesisin kalkmasını değil, kokunun giderilip daha faydalı bir tesis olmasını istiyoruz..”
Tesisi gezen ve bilgi alan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Samet Atmaca, tesisin yaydığı kokudan en çok rahatsız olan Mahallerden biri olduklarını, yapılan tesisin kapanmasına değil, kokunun giderilip daha faydalı bir tesis olmasını istediklerini ifade ederek “ Yetkililer kokunun kaynağının hammadde sağlayan bölümün kapısının arızalanmasından kaynaklandığını ve Türkiye de kapıyı yapacak iki servisin olduğunu sıra beklemek zorunda kaldıklarını ifade ettiler. Koku giderildiği müddetçe tesisin çalışmasına mani olmak gibi bir düşüncemiz yok. Herkes işinin başında olsun, çalışsın Biosun kokmasın. Tesis sadece Pamukova’nın çöpünü işliyor. Bu tesisi İlçede 300 kişinin ekmek kapısı. İlçe ve Ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Kokmasın çalışsın insanlara faydalı olsun. Yapılan bir tesisin kalkmasını değil, kokunun giderilip daha faydalı bir tesisi olmasını istiyoruz “ dedi.

BİOSUN KOKUNUN NEDENİNİ AÇIKLADI:

2935 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle