Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Eylül 2011 | Geyve, Manşet, Teknoloji

BİNA ZEMİNİ BİZDEN SORULUR…

Zemin etüdü projeleri çıkan yeni yasayla zorunlu hale gelmiştir.

 

Zemin Etüdü denince ;Herhangi bir arazide üzerine yapılacak (bina,tesis,depo vs..) belediye onaylı , bir bakanlığa yada başka bir kuruma bağlı, arazinin belli araştırmalar,deneyler,testler sonucu, arazi hakkında detaylı bilgi vermek , araziyi projelendirmek ve yorumlamayı kapsamaktadır.

 

1999 depreminden sonra daha da önemli hale gelen zemin etüdü işleri artık teknik ekiplerin çoğalması ile rekabet şartlarında daha güvenilir ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

 

Bu firmalardan bir taneside ilçemizin yetiştirdiği genç Jeoloji Mühendislerinden Aysun Çolakoğlu’ nun Adapazarı’nda kurduğu ve Sakarya’nın tüm ilçelerine  hizmet veren Zemin54 Mühendislik şirketi…

 

Aysun Çolakoğlu Kimdir??


18.06.1985 tarihinde Geyve’de doğan Aysun Çolakoğlu sırası ile İlköğrenimimi Atatürk İlköğretim Okulunda Liseyi ise Geyve Lisesinde bitirdi.

 

Üniversite hayatına 2002 yılında Çukurova Üniversitesi ile başlayan Çolakoğlu bu okulun  Mühendislik Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünden 2007 yılında mezun oldu.

 

3 yıl sorumlu Jeoloji Mühendisi olarak çalıştıktan sonra ise 25.02.2010 yılında ZEMİN 54 adını verdiği kendi şirketini kurarak kendi sorumluluk alanına giren projelere imza atmaya başladı.

 

 

Genç Mühendisimiz Çolakoğlu; Jeoloji Mühendisliğinin çok zevkli ve özverili bir meslek olduğunu işini çok severek yaptığını ayrıca zemin etüt çalışmalarında amaç arazi üstüne yapılacak tesisin veya konutun en doğru değerlerle yapılmasını sağlamaktır.

Depremle yüz yüze olan ve deprem kuşağında bulunan ilimizde bu tür projeleri emin ellere teslim etmek ,yapılan işlerde gerçek değerlere ve numunelere ulaşmak bunlarla ilgili yorumlar da bulunmak ve yaptığımız projede bulunacak tesislerin güvenli ve yönetmeliklere uygun olarak hazırlanmasını sağlamak en büyük hedefimizdir dedi.

 

JeolojiMühendisi genç arkadaşımız  Aysun Çolakoğlu’na yaşamındaki bu azminden dolayı tebrik eder www.geyvemedya.com ailesi olarak iş hayatında depremsiz başarı dolu yıllar dileriz.

 

Hizmetlerimiz

– Zemin Etüdü
– Enerji Nakil Hatları İçin Mini Kazık Çalışmaları
– Ankraj ve Taş Kolon Uygulamaları
– Su Sondajı

* Zemin Etüdü
* Zemin Güçlendirme
* Rapor Yazılımı

ZEMİN54 MÜHENDİSLİK ŞİRKETİ

Aysun ÇOLAKOĞLU

TEL:0264 279 92 99

GSM:0533 748 37 73

ADRES:

Atagün İş hanı Yenicami/SAKARYA

Zemin54@hotmail.com

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com2323 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Bina Zemini Bizden Sorulur. için 1 yorum

  1. mustafa dedi ki:

    Gerçekten çok başarılı ve işini hakkı ile yerine getiren bir firma, başarılarınızın devamını diliyorum

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle