Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Mayıs 2015 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Videolar, Yaşam

BİLECİK KARIŞTI!

bilecik_karisti_h5249Bilecik’te tehlikeli gerginlik…

Bilecik’te yaklaşık 2 bin kişi yürüyüş yaparak HDP İl binası önündeki parti bayrakların indirip yerine Türk bayrağı astı.

Emniyet güçlerinin aldığı tedbirler olayların daha da büyümesinin önüne geçti. Emniyet Müdürü Ali Elber Bektaş, öfkeli kalabalığı sakinleştirmek için uzun süre çabaladıysa da kalabalık grup yürüyüşüne devam etti. HDP’liler görüntü almak isteyen basın mensuplarına falçata ile saldırdı.

bilecik-karisti-

BİLECİK’TE TEHLİKELİ GERGİNLİK ve  GERGİN GECE

Sosyal paylaşım sitelerinde yapılan çağrılarla akşam saatlerinde Cumhuriyet Mahallesi Şehitler Parkı’nda toplanan kalabalık, “Bilecik’te PKK istemiyoruz” şeklinde slogan atarak yürüyüşe geçti. Cumhuriyet Meydanı’na gelen kalabalığın sayısı burada 2 bini buldu. Kalabalık İstiklal Mahallesi Gülistan Sokak’taki HDP İl binasına doğru yürümeye başlayınca önünü çevik kuvvet polisleri kesti.  Bilecik Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş da kalabalığı taşkınlık yapmamaları konusunda uyardı.

bilecik-tehlikeli-gerginlik-

Kalabalık Tevfik Bey Caddesi’ndeki Merkez Çay bahçesi önünde topluca İstiklal Marşı’nı okudu. Kalabalık buradan 3 aynı gruplar ayrıldıktan sonra HDP İl binasına doğru koşmaya başladı. HDP il binası önünde önlem alan polisler kalabalığın parti binasına girmesini engelledi.

h5

Kalabalıktakiler HDP il binasının önünde parti bayraklarının indirilmesini yerine Türk Bayrağı asılmasını istedi. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri HDP il Başkanı Ekrem Bedevi ile görüşme yaptı. Görüşmenin ardından kalabalık içerisinden bir genç elinde Türk Bayrağı ile polislerle birlikte HDP il binasına girdi. İçeride bulunan bir grup HDP’li bayrağın asılmasına izin vermedi. HDP’liler arasında bulunan bir kişi elindeki falçatayla gelen bayrak getiren gence, polislere ve basın mensuplarına saldırmak istedi. Araya diğer HDP’liler girip eli falçatalı olan kişiyi uzaklaştırdı.

h6(1)

 

Elinde bayrak olan genç ve polisler bayrağı asamadan binadan dışarı çıktı. Bunu gören kalabalık polisleri oluşturduğu barikatı aşıp HDP il binası önünde asılı olan parti bayraklarını söküp indirip yaktı ve yerine Türk Bayrağı astı. Kalabalık çeşitli sloganlar attıktan sonra dağıldı. Ardından HDP binasıyla aynı sokakta bulunan Bilecik Ülkü Ocaklarına dev Türk bayrağı asıldı.

KAYNAK:www.yarin11.com

 

 

 

4113 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle