Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Eylül 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, üst Haberler, Videolar

Bıçakçılarda Bayram Yoğunluğu

geyvede-bicakcilarin-bayram-yogunlugu-sevki-arik- (1)Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Sakarya’nın Geyve ilçesinde, bıçakçılar yoğun mesai yapıyor.

İlçede 3. kuşak bıçakçılık yapan Şevki Arık, Kurban Bayramı öncesi özellikle bıçak bileme yönünden işlerinde büyük artış olduğunu söyledi. Bıçaklarımız ve satırlarımızla vatandaşın hizmetindeyiz. İşlerimiz şu anda artmış vaziyette. Kurbana doğru yaklaştıkça vatandaşlar daha çok gelmeye başlar, bıçaklarını biletirler, yeni bıçak alırlar.” dedi.

Dedemizden, babamızdan 3 kuşaktır bıçakçılık işiyle uğraştığını belirten Arık, “Dinimizde önemli yere sahip Kurban Bayramı’nda kesilecek hayvanlara eziyet etmemek için vatandaşlarımız, bayramdan önce mutlaka bıçaklarını biletirler. Dışarıdan gelen ucuz bıçaklar nedeniyle çıraklığımızdaki iş yoğunluğu artık yok. Ama yine de normal günlere nazaran bayram öncesi işlerimizde artış oluyor” dedi.

Bu yoğunluğun özellikle bayram yaklaştığı günlerde zirve yaptığını vurgulayan Arık, artan siparişleri yetiştirmek için gece ve arife günüde çalışacaklarını kaydetti.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

geyve-bicak-bileyicilerinin-bayram-yogunlugu-

1572 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle