Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Eylül 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Besmar’da Okullar Erken Açıldı…

BESMAR DA OKULLAR ERKEN AÇILDI

2019 2020 eğitim öğretim yılının ders zili 09 Eylül Pazartesi günü çalmaya başlıyor.Geyve de okulların açılacak olması giyim ve kırtasiyede piyasaya hareket getirdi.

09 Eylülde ders zilinin çalması ile başlayacak 2019-2020 eğitim öğretim yılında Okul  alışverişlerini bir an önce yapmak isteyen Geyveliler marketleri doldurdu. Okul alışverişini bitirip eğitim öğretim yılına rahat girmek isteyen veliler, okul kıyafetleri, çanta, ayakkabı ve kırtasiye malzemesi satan yerlere akın etti.

Besmar, Kırtasiyenin de Adresi

Kaliteli ürünleri hesaplı ve ekonomik bir şekilde müşterilerine ulaştırmayı amaçlayan Alifuatpaşa BESMAR Alışveriş Merkezi açtığı kırtasiye reyonu ile müşterilerini bekliyor. 09 Eylülde ders zilinin çalması ile Okul  alışverişlerini yapmaya başlayan öğrenciler ile aileleri Besmar’ı doldurmaya devam ediyor.

Besmar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Besen;Velileri sağlıksız kırtasiye malzemelerine karşı uyardı. Kırtasiye malzemelerinin TSE belgeli olmasına dikkat edilmeli diyen Besen , Veli ve öğrenciler kırtasiye malzemesi alırken sağlık açısından risk taşıyan, menşei belli olmayan, imalatında zararlı kimyasal maddelerin kullanıldığı niteliksiz kırtasiye malzemelerinden uzak durmalı diyerek Marketimizin kırtasiye reyonundaki kaliteli ve sağlıklı ürünleri tüm Geyveli öğrencilerimizin hizmetine sunduklarını belirtti.

Hangi ürünleri almalı, nelere dikkat etmeli?

Veliler çocuklarının okul ihtiyaçlarını daha ucuza satın alabilmek için ciddi mağazalardan alışveriş yapmalı,  Türk Standardları Enstitüsü (TSE) onayı olmayan hiçbir ürünün güvenilirliği olmadığından, alınan ürünlerde çocukların sağlığı açısından özellikle TSE onayına dikkat edilmelidir. Çocuklar için zararlı olabilecek ürünlerin başında çok sık kullandıkları kokulu silgi, kokulu kâğıt, oyun hamuru, boya kalemleri, keçeli kalem, işaretleyici kalem gibi uçucu madde içerebilecek ürünler geliyor. Bunları alırken üzerinde yeşil nokta içinde ‘Solvent içermez’ şeklinde uyarılar bulunan, su bazlı ürünler seçilmelidir. Bazı okul malzemelerinde de plastiği yumuşatmak için kullanılan ‘ftalat’ maddesi yüksek değerlerde olabiliyor ve çocuklar üzerinde kanserojen etkisi bulunuyor. Bu madde genelde kalem, silgi, çanta, suluk, kalemlik gibi okul malzemelerinde kullanılıyor. Tüketicinin yani veli ya da öğrencinin ise bu maddenin fazla kullanıldığı ürünleri ayırt etme olanağı yok. Bu sebeple, okul alışverişi yaparken uzmanlar yine TSE onaylı malzemeleri tavsiye ediyor.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

911 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle