Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Kasım 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Sakarya

Beslenme Dostu Okullarımız Sertifikalarını Aldı..

Beslenme Dostu Okullarımız Sertifikalarını Aldı..7Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde yürütülen, okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmeli ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılmasını hedefleyen “Beslenme Dostu Okul Projesi” kapsamında “Beslenme Dostu Okul Sertifika” töreni Valilik Toplantı Salonunda düzenlendi.

Sertifika törenine Vali Mustafa Büyük, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, İl Halk Sağlığı Müdürü Aydın Erdoğan, Okul Müdürleri ve Öğretmenler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Halk Sağlığı Müdürü Aydın Erdoğan; ’’Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında öğrencilerin sağlıklı beslenmesi, hareketli yaşamın teşvik edilmesi, obezitenin önlenmesi, sağlıklı yaşam alışkanlıklarının kazandırılmasının amaçlandığı Beslenme Dostu Okul Projesini İlimizde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile başarılı bir şekilde tamamladık. Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen okul idarecilerine, öğretmenlere ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum’’ dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı ; ’’Eğitim – Öğretim faaliyetleri kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında “Beslenme Dostu Okul Projesi” ve “Okullarda Beyaz Bayrak Projesi”ni çok önemsiyoruz. Bizim en değerli varlıklarımız çocuklarımızdır. Bu en değerli varlıklarımız günün en uzun ve önemli saatlerini, en uzun dönemlerini okullarımızda geçiriyor. Dolayısıyla okullarımızın temizlik açısından hijyen olması, sağlık açısından da “Beslenme Dostu Okul Projesi” kriterlerine getirilmesi bizim en öncellikli kriterimizdir. İlimizde de yürütülen bu projede yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Mustafa Büyük ve törene katılan protokol, Beslenme Dostu seçilen Adapazarı İlçesi; Özel Doğu Marmara Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Özel Doğa İlkokulu/Ortaokulu, Özel Doğa Anadolu Lisesi, 17 Ağustos İlkokulu, Fatmana Okutan Anaokulu, Karaosman İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Şehit Abdullah Ömür İlkokulu, Akyazı İlçesi; Akyazı Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Cumhuriyet Anaokulu, Akyazı Anadolu Öğretmen Lisesi, Arifiye İlçesi; Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu, Arifiye Anadolu Öğretmen Lisesi, Erenler İlçesi; Şen Piliç Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Zinnet Dilmen Anaokulu, Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi, Mehmet Gölhan Ortaokulu, Ali Dilmen Anadolu Lisesi, Abdullah Esma Kocabıyık İlkokulu, Özel Marifet Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Özel Işık İlkokulu/Ortaokulu, Geyve İlçesi; Hasan Melih Can Anaokulu, Atatürk İlkokulu/Ortaokulu, Karapürçek İlçesi; Şehit Hüseyin Zorlu İlkokulu/Ortaokulu, Teketaban İlkokulu/Ortaokulu, Karasu İlçesi; Karasu Anadolu Öğretmen Lisesi, Kızılcık Ortaokulu, Karasu Atatürk Anadolu Lisesi, Karasu Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Karasu Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi, Kocaali İlçesindn; Osman Salihoğlu İlkokulu, Gümüşoluk İlkokulu/Ortaokulu, Pamukova İlçesi; Kemaliye İlkokulu/Ortaokulu, Anakucağı Anaokulu, Sapanca İlçesi; Sapanca Anadolu Lisesi, Kemal Yener İlkokulu/Ortaokulu, Söğütlü İlçesi; Yeniköy İlkokulu, Serdivan İlçesi; Serdivan Lisesi, Mina Özdoğancı Anaokulu, Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu, Özel Neva İlkokulu/Ortaokulu, Taraklı İlçesi; Atatürk İlkokulu yöneticilerine “Beslenme Dostu Okul Sertifika”ları verildi.


2220 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle