Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Şubat 2016 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Sür Manşet

Besici Ucuz Kurtuldu…

geyve-karacam-hayvan-hirsizlari-Geyve İlçesi Karaçam Mahallesinde besicilik yapan H. A. yetiştirdiği hayvanları internet ortamında pazarlamaktaydı.

Onu internet ortamında bulup yararlanmak isteyen Ö.C. ve arkadaşları, kurdukları planı uygulamaya koymaya başladı. Onu besihanesinde ziyaret ederek malına alıcı olundu. Hayvan başı 6.500 TL den anlaşarak gerekli işlemleri yapmak üzere İlçe Tarım Müdürlüğüne gelen besici H.A. ve alıcı rolündeki Ö.C. kapara olarak 50 bin TL anlaşır. Ö.C. arkadaşlarına telefon ederek hayvanları kamyona yüklemelerini ister. Besihane çalışanları patronlarından haber gelmeden malları yüklemek istemezler.

Yapılan ısrarlardan şüphelenen besihane çalışanlarından biri hemen İlçe Jandarma Komutanlığı Ekiplerine haber verir. Hemen olay yerine intikal eden İlçe Jandarma Komutanlığı Ekiplerini fark eden yükleyiciler olay yerinden kaçar. Mal sahibinin yanında olan Ö.C. yakalanır ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanır.

Kimlikleri tespit edilen kaçakların yakalanmasına çalışılmakta.

Başarılı çalışmaları ile dikkat çeken İlçe Jandarma Komutanlığı Ekipleri, bir olayı daha sonuçlandırdı. Olaya kısa sürede intikal ederek sonuçlandıran Jandarma, besicilik ile geçinen vatandaşı 320 bin TL zarardan da kurtardı.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

1522411916980

2393 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle