Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Kasım 2017 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Sür Manşet

Belpınar Muhtarından “İnsanlık Ölmesin!” Haberine Dair Açıklama

Belpınar Muhtarından “İnsanlık Ölmesin!” Haberine Dair Açıklama

Geyve İlçesi Belpınar Köyü Muhtarı Dursun Karasu Belpınar Köyü ile alakalı sitemiz ile birlikte yerel basında çıkan “İnsanlık Ölmesin!” haberine dair açıklamalar da bulundu.

Köylerinde gerek Geyve Kaymakamlığı, gerek Büyükşehir Belediyesi gerek ise Geyve Belediyesi tarafından mağdur durumda olan ailelerin evlerine tadilat ve bazı evlerin yeniden yapılmasının söz konusu olduğunu ifade eden Belpınar Köyü Muhtarı Dursun Karasu, tadilat işlemleri için Geyve Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, 9 ailenin evinde; 2 adet yeni ev,7 tane tadilat olmak üzere toplamda 102.000,00 TL yardım yapılmış, yaklaşık bir aydır da çalışma yapılmaktadır. Muhtar Dursun ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından iki vatandaşımıza prefabrik ev yapılmaktadır, dedi.

Haberde adı geçen ailenin bağkur maaşı 400 TL olarak bahsedilmiş  olup,kendileri toplamda anne ve kızı 1.012 TL maaş aldığını ifade eden Belpınar Köyü Muhtarı Dursun Karasu, ayrıca vatandaşın evinin tavanında ve çatısında sorun olduğu halde haberde şahsın samanlığının resmi çekilerek sanki barakada yaşıyor gibi bir algı oluşturulmuştur.

İlgili haber yapılmadan önce ailenin mağduriyeti Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından benimle birlikte tespit edilmiş olup Kaymakamlığa bildirilmiştir. Hanenin sosyal güvencesi ve maaşı olduğu halde evin tavanı yapılması için malzemeler alınıp Muhtarlığa teslim edilmiştir.İşçiliği de tarafımca bedelsiz olarak yapılacaktı.Söz konusu ailenin evi ile ilgili olarak Geyve Kaymakamlığı ve Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışma yapılmaktadır.Geyve İlçesi Belpınar Köyü Muhtarı olarak haberin bu şekilde yapılmasından ve olaydan büyük üzüntü duydum, dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

 

3029 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yeni Yorumlar Kapalı.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle