Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Haziran 2016 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Yaşam

Belediye Köylü İşbirliği ile Yol Genişletmesi

Geyve  Belediye Başkanı Murat Kaya  “Biz vatandaşlarımızın ihtiyaçları noktasında hizmetler yapıyoruz.  Halkının bu talebine kayıtsız kalamazdık” dedi.

geyve-karacaoren-turplar-mahallesi-yol-genisletmesi- (4)Geyve Karacaören Turplar Mahallesinde çamurdan geçilemez olan yol Geyve Belediyesi ve Köylünün birlikte çalışmasıyla yeniden yapıldı.

Köylü Belediye İşbirliği

Arazi yolunun tek geçiş araçlık olması ve yol üstündeki çeşmenin oluğunun yola akmasından dolayı çamur ve bataklı hale gelen arazi yolu yüzünden köylüler 2 km lik yolu 5 km gitmek zorunda kalıyordu. Geyve Belediyesi ile yapılan görüşmeler sonucunda alınan boru ve iş makinası ile köylünün de yardımıyla sıkıntılı olan yol genişletilerek yeniden ulaşıma açıldı.

Yol Genişledi

Geyve Karacaören Turplar Mahallesi sakinlerinin, yolun yapılması önerisine Geyve Belediyesi kayıtsız kalmadı.  Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, “Vatandaşlarımız sıkça kullanılan bu yolun yapılmasını istediler. Geçmişte bu yolun toprak olması, olumsuz hava koşullarında batıklık ve çamur oluyordu. Biz vatandaşlarımızın ihtiyaçları noktasında hizmetler yapıyoruz.  Halkının bu talebine kayıtsız kalamazdık. Öncelikli olarak yol genişletildi ve sıkıntı giderildi. Halkımızda çalışmadan çok memnun; onların memnuniyeti her şeyden önemli” dedi.

Emeği Geçenlere Teşekkür

Muhtar Sebahattin Gül; Karacaören köyü Turplar Mahallesinin arazi yolu hem dar tek araç geçilebilir haldeydi, hem de yol üzerindeki çeşmenin suyunun aktığı suların yolu çamur ve bataklıktı. Araçlar geçemiyor 2 km yol geçilemez halde olunca diğer yoldan (yani 5 km) gitmek zorunda olan köy halkı yolu uzatıyordu. Bu yol devamlı kullanılan yol olduğundan sıkıntı gittikçe zorlaşıyordu. Köy halkımızın ve Geyve Belediyesinin vermiş olduğu destek ile çeşmeden taşan suya büz ile yolun altına da spiral sarımlı korige boru koyularak , yolun çift araç geçebilecek şekilde genişletilmesi sağlandı.Yapılan çalışmalarda emeği geçen köylülerimiz ile Geyve Belediye Başkanı sayın Murat Kaya’ya teşekkür ediyoruz, dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2529 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle