Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Şubat 2016 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

YAĞCI’YA BÜYÜK ÖDÜL

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, ‘GOLDEN CİTY AWARDS 2016’ da “Yılın En İyi İl Belediye Başkanı” seçildi.

bilecik-belediye-baskani-selim-yagciya-buyuk-odul-1
YAĞCI’YA BÜYÜK ÖDÜL

Dünya şehircilik ve kentsel tasarım projeleri alanının prestijli yarışmalarından “Golden City Awards 2016” geçtiğimiz haftasonu İstanbul Kongre Merkezi’nde yapıldı. Gerçekleştirilen büyük organizasyonda Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, “En Başarılı İl Belediye Başkanı” seçilerek şehrimize büyük gurur yaşattı. Belediyeler, şehircilik, kentsel dönüşüm, ulaşım, sağlık, sosyal sorumluluk, kültür ve sanat, çevre gibi hizmet projeleriyle yarışan şehirler arasında Bilecik’i en iyi şekilde temsil eden Belediye Başkanı Selim Yağcı, çalışmalarının ve projelerinin halkımız tarafından takdir edilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Halkın verdiği oylarla gerçekleştirilen yarışmada; Yaşam Boyu Hizmet ve Başarı Ödülü Çevre ve Şehircilik Bakanı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk’e verildi. “En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı” kategorisinde; Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin seçilirken, “En Başarılı İl Belediye Başkanı” ise Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı seçildi. “En Başarılı İlçe Belediye Başkanı” İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın seçildiği yarışmada, En başarılı kent valisi ise Bursa Valisi Münir Karaloğlu seçildi. Programda ayrıca birçok kategoride ödül almaya hak kazanan diğer Belediye Başkanları da ödüllerini aldı.

bilecik-belediye-baskani-selim-yagciya-buyuk-odul-13

YAĞCI: “ÇALIŞMALARIMIZ VE PROJELERİMİZİN HALKIMIZ TARAFINDAN TAKTİR EDİLMESİ BİZLERİ ÇOK MUTLU EDİYOR”

Gerçekleştirilen törenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik adına güzel bir anı yaşamanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirtti. Konuşmasına; ”Marifet iltifata tabidir” ifadesiyle başlayan Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları söyledi:

“Çalışmalarımızın, projelerimizin toplum tarafından halkımız tarafında olumlu bir şekilde değerlendirilmesi ve böyle kaliteli kuruluşlar tarafından ödüle layık görülmesi bizleri son derece mutlu ediyor. Bu bizlerin gücünü ve kuvvetini son derece arttırıyor. Gerçekten Bilecik, kuruluş ve kurtuluşun şehri, dirilişin şehri. Hedefimiz, Cumhuriyetimizin 100. yılında İnşallah Bilecik’i, şahlanışın da toprakları yapmak istiyoruz. Geçmişiyle övünen ve geleceğe emin adımlarla yürüyen marka şehir Bilecik’i oluşturmayı istiyoruz. Hemşehrilerimizin bu teveccühüyle de biz 12 yıldır, 3. dönem olarak bu görevi yapma çabası ve gayreti içindeyiz. Gerek hemşehrilerimizin ve vatandaşlarımızın oylarıyla gerek böyle faaliyetlerle uğraşan kurumlar tarafından düzenlenen Altın Şehirler temalı yarışmasında seçilmemiz gurur ve mutluluk verici bir durum. İnşallah bundan sonra da daha iyiye daha güzele ulaşma anlamında çabalarımız ve gayretlerimiz devam edecektir”

bilecik-belediye-baskani-selim-yagciya-buyuk-odul-114

GOLDEN CITY AWARDS

Golden City Awards, Şehirlerin pek çok kategoride projelerle yarıştığı, aynı zamanda yaşam alanlarımız olan kentlere ruh ve hayat veren, toplumun günlük yaşamına değer katan, yaşam kalitesini arttıran, çevre duyarlılığı olan, geçmişi barındırırken, geleceği de planlayan ve yaşatan, çevresel, mekânsal, yaşamsal alt yapı, üst yapı, eğitimsel, sağlıklı, teknolojik, kültürel, sosyal, vb. tüm alanlarda başarılı bulunan çağdaş şehircilik projelerinin, ödüllendirildiği bu alandaki farkındalık yaratan en önemli, saygın marka yarışmasıdır.

1640 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle