Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Mart 2016 | Gündem, Sağlık, Sakarya

Behçet hastalarının sakatlık oranı azaldı

Prof. Dr. Gülşen Akman Demir, Behçet Hastalığının son on yılda yeni tedavi edici uygulamalar kontrol altında tutulabildiğine dikkat çekerek, bu sayede hastalığa yakalananlarda sakatlık oranında belirgin azalma olduğunu dile getirdi.

Behçet hastalarının sakatlık oranı azaldı

İstanbul Bilim Üniversitesi ile Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji ve Romatoloji Anabilim Dalları tarafından Ramada Otel’de “Nörobehçet Sendromu” konulu panel düzenlendi. Panelin moderatörlüğünü Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dilcan Kotan Dündar yaparken, Nörobehçet hastalığının multidisipliner yönetimine dikkat çekildi. Nöroloji ve Romatoloji kliniğinin birlikte takip ettikleri hastaların da durumunun tartışıldığı panele konuşmacı olarak İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülşen Akman Demir de katıldı. Prof. Dr. Demir, hastalığın özellikle son on yılda yeni tedavi edici ajanların klinik uygulamaya girmesinin ardından kontrol altında tutulabildiğine dikkat çekerek, bu sayede sakatlık oranında belirgin azalma olduğunu dile getirdi. Demir,  Behçet Hastalığı’nın Türk ismi ile dünya literatürüne kazandırılan tek hastalık olduğunun altını çizerek, bu tanımlamaya sahip çıkılması gerektiğini belitti.

Editör: Ali Ulvi Deryaoğlu

708 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle