Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Ekim 2013 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Yaşam

Bayram Kutlamalarına, Halkoyunlarımız Damgasını Vurdu…

GEYVE HALK OYUNLARI EKİBİ CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI-GEYVE (8)Bayram Kutlamalarına, Halkoyunları Ekipleri Damgasını Vurdu…

Geyve İlçesinde gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramının  90. Yıl Kutlamalarına, Halkoyunları Ekiplerinin Coşkulu Gösterileri damgasını vurdu.

Şehit Recep Demir Okulu Halk Oyunları ekibinin çiftetelli ve Roman havası oyununu oynamasının ardından sahneyi Geyve Yerel Kültür Derneğinin Geyve Yöresi Halk Oyunları ekibi aldı.

Geçmişte Yöremizin halk oyunlarını oynayarak şampiyon olan ekibin  Geyve Yerel Kültür Derneğinin önderliğinde yeniden bir araya gelerek oyunlarını oynaması Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını izlemeye gelen vatandaşlarımızdan  büyük alkış aldı.

Usta Öğretici ve müzisyenler  Ahmet İşsever – Gökhan Beştepe – Ali Şenol ve Refik Ulu dan oluşan ekip şampiyon ekibimize çaldıkları müzikler ile Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına renk kattılar.

Erdinç TUNA-geyvemedya.com

2991 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Bayram Kutlamalarına, Halkoyunlarımız Damgasını Vurdu… için 2 Yorum

  1. recep kanbur dedi ki:

    yaşlı kurtlar nevarsa sizdevar geyvemiz icin hayırlıolsun bu güzel calışmanızdan dolayı teşekediyorum

  2. muttalip dedi ki:

    Halk oyunları bayram kutlamalarına damgasını vurdu fakat Atatürk heykelinin arkasında bulunan öğrencilerin hiç biri bu gösterileri her yıl olduğu gibi bu yılda izleyemedi. Bayram kutlamaları için önce geniş bir meydan yada bayramlar Geyve stadında kutlanmalı.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle