Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Şubat 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Başkanlar, Yöresel Ürünler Üretim Merkezini gezdi

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Geyve Belediyesi tarafından yapımına başlanan Yöresel Ürünler Üretim Merkezi inşaatını gezdi. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, proje ile hem Sakarya’nın tanıtımına büyük katkılar sağlanacağını hem de kadınlara yeni bir kazanç kapısı açılacağını söyledi.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu Ak Parti Arifiye İlçe Başkanı Ali Başar ile birlikte Geyve’de yapımı devam eden Geyve Yöresel Üretim Merkezini inceledi.

Geyve’de yetişen sebze ve meyvenin işlenip halka doğrudan sunulması amacıyla yapımına başlanan Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’nin ilçenin ürünlerini işleyeceği ve doğal ürünlerin servis edileceği kahvaltı salonunun bulunacağı bildirildi.Sadece kadınların çalışacağı tesis sosyal donatı alanları ve rekreasyon bölümleriyle işlevsel bir kompleks olacak. Üretici ile tüketiciyi aracısız buluşturacak tesisin bahar aylarında hizmete girmesi planlanıyor. Tesiste üretilecek ürünler Geyve Yöresel markasıyla piyasaya arz edilecek.

Tesis ziyaretinde Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya Geyve Yöresel Üretim Merkezi hakkında bilgilendirmede bulundu.Herkesin doğal ürünlerle beslenme hakkı olduğunu düşünerek 12 dönüm alan üzerine böyle bir tesis kurduklarını ifade eden Başkan Kaya;

“Tesisin kısa sürede hizmete girmesi için ekip yoğun çaba sarf ediyor. Tesis ilçenin ürünlerini işlemekle kalmayıp aynı zamanda doğan ürünlerin servis edileceği kahvaltı salonu, satış reyonları ve sosyal donatı alanlarıyla halkın hizmetinde olacak. Hedefimiz ilçemizin değerlerini önce Türkiye’ye ardından da dünyaya duyurmak. İlçemizin tanıtımına da büyük katkısı olacak projemizi sadece üretim tesisi olarak değerlendirmiyoruz. Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi çiftçinin ürününü değerlendirecek, vatandaşın doğal gıdaya doğrudan ulaşmasını aynı zamanda da Geyve’nin tanıtımında aktif rol oynayacak. Bizim için Geyve Yöresel ilçemizin tanınırlığın da lokomotif olacak. Ailenizle, sevdiklerinizle ve dostlarınızla güzel bir kahvaltı yapabileceğiniz ve ürettiğimiz doğal ürünleri tadabileceğiniz kahvaltı salonumuz da bu tesisin içinde olacak. Tarihi İpekyolu üzerinde ki tesisimiz doğal ürünlerden oluşan kahvaltı konsepti, geleneksel yöntemlerle işlenen ürünlerin satın alınacağı ve sosyal donatı alanlarından oluşacak. Yaz, kış açık olacak kahvaltı salonumuz ve yöresel ürünlerin temin edilebileceği tesis bölgenin cazibe merkezi olacak.”dedi.
Erdinç TUNA-geyvemedya.com

 

2434 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle