Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Ekim 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler

Başkan Kaya’dan SUBU Rektörü Sarıbıyık’a Ziyaret

Geyve  Belediye Başkanı Murat Kaya, Akparti ilçe başkanı Abdullah Özdemir ile beraber Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ı makamında ziyaret ettiler.

Ak Parti Geyve heyetinin Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ziyaretinde rektör Prof. Dr. Sarıbıyık’a  görevinde hayırlı olsun dileklerinde bulunuldu.Görüşmede yerel yönetimlerle üniversite işbirliğinin devamlılığı ve gelişmesi gerektiği vurgulanırken üniversitenin yapılandırılma süreci de değerlendirildi.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya,“Yıllardan beri ilçemizin eksiklerini tamamlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. İlçede alt ve üst yapıda büyük yatırımlar yaptık. Bundan sonra da çalışmalarımız bu doğrultuda devam edecek.Halkımıza ilçemizi her anlamda kalkındırmanın sözünü verdik. Doğalgaz, alt yapı, hastane, KYK, Seyir Terası, Yöresel ürünler Üretim merkezi, Yeni Gıda OSB, yanında vaatlerimiz arasında bir de fakülte sözümüz vardı. Uzun zamandır ilçemize bir  Ziraat Fakültesi kazandırma yönünde çalışıyorduk.Geyve Alifuatpaşa Tarım Bilimleri Fakültesi TBMM tarafından onaylandı.Bölgemiz açısından Tarım Bilimleri Fakültesi önemli bir fakültedir. İnşallah sizin de desteğinizle Tarım Bilimleri Fakültemizi kısa zamanda kurulup ilçemizde hizmet verecektir.” dedi

Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ise; “Hayırlısıyla görevimize başladık. Sakarya ilimiz ve ilçelerimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sizlerle birlikte Sakarya’ya katkı sağlayacak, değer katacak işbirlikleri içinde bulunacağız. Ziyaretinizden ve üniversitemize gösterdiğiniz ilgi alakanızdan dolayı teşekkür ederim diye konuştu.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1014 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle