Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Aralık 2016 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler, Yaşam

MURAT KAYA YETİM VE ÖKSÜZLER İÇİN SEFERBERLİK İLAN ETTİ

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya muhtarlardan yetim ve öksüz çocukların isimlerini belediyeye bildirilmesini istedi. Belediye çocukların okul masrafları da dahil giderlerine ortak olacak

PAYLAŞALIM

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ilçesinde ki yetim ve öksüzlerin tespit edilmesi için mahalle muhtarlarından yardım istedi. Muhtarlıklara resmi yazı gönderen Başkan Kaya ülkenin içinde bulunduğu durumu anlatıp, paylaşmanın önemine vurgu yaparak “Yetim ve öksüzlerimize sahip çıkmalıyız. Dinimizde bizlere yetim ve öksüze sahip çıkmayı emreder. Bu hususta pek çok ayet ve hadis mevcuttur. Kardeşlerimizle paylaşırsak bereketimizde artar” dedi.

DESTEK OLALIM

Devletin ihtiyaç sahiplerine el uzatmaya çalıştığını belirten Başkan Kaya “Sosyal devlet, kimsesizlerin kimsesi olmak için büyük gayret içersinde. Bizlerde yetim ve öksüzlerimizin hayata yaşıtlarından daha erken atıldığını biliyoruz. Siz değerli muhtarlarımızdan ricam 18 yaşını doldurmamış yetim ve öksüzlerimizin isimlerini belediyemize bildirmeniz. Onların eğitim masrafları başta olmak üzere giderlerine ortak olmak istiyoruz” dedi

KATKI SAĞLAYALIM

Geyve Belediyesi’nin yetim ve öksüzler için uzun soluklu bir projesi olduğu belirtilen yazıda “Yetim ve öksüzlerimize bir katkımız olsun istiyoruz” denildi. Başkan Murat Kaya imzalı bütün muhtarlara gönderilen yazının ardından tespit edilecek yetim ve öksüzlere her ay düzenli olarak nakdi yardım yapılacak. Başkan Kaya yetim ve öksüzler için ilçe halkının da ciddi katkı vereceğinden emin.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

4387 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle