Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Kasım 2014 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Teknoloji

Karaçay’a Yeni Köprü…

hhyreGeyve İlçesi merkezinden geçen Karaçay üzerine yeni yapılacak köprü ile ilgili incelemeler yapıldı.

Köprü’de İnceleme

Karaçay üzerine yapılacak köprünün, eski köprü yerine yapılacağı öğrenildi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ve Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Ali Oktar, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Belediye Meclis Üyeleri Neşet Çakır, Metin Baltaoğlu, Nedim Kaya ,Mimar Erdal Zercek te yapılan incelemelerde hazır bulundu.

90 Günde Bitirilecek.

Belediye Başkanı Murat Kaya kısa açıklamasında şu bilgileri verdi: ” 6 Haziran 2014 tarihinde ilçemizde yaşanan sel felaketinden sonra Büyükşehir Belediye Başkanımızla yaptığımız görüşmenin neticesinde, Geyve Şehir Merkezinde bulunan  köprünün ayaklarının sel felaketinde büyük bir problem çıkardığı tespiti yapıldı. Başkanımızda bizleri kırmayarak Geyve’mize yakışır bir şekilde hem mimarisiyle hem de yapım tarzıyla 26 m uzunluğunda 21m genişliğinde Geyve’ye yakışır bir şekilde bir köprü yapılıyor. 2 milyon TL civarında maliyeti olacak. Sözleşmesi yapıldı, protokolü imzalandı, köprü inşaatı başlıyor. Daha sonra etaplar halinde bu caddemizin Geyve’mize yakışır şekilde bir cadde haline getirilmesi için çalışmalarımız devam edecektir. İmzalanan ihaleye göre iş bitirmede süre 90 gündür.”

Namık Cihan. Geyvemedya.com

10813981_894635823882884_2019257132_o

3049 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Başkan Kaya; Yeni Köprümüz 90 Günde Bitirelecek.. için 1 yorum

  1. Yorum dedi ki:

    e o köprü zaten yeni yapılmadı mı ? Sayın Başkan

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle