Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Haziran 2016 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Kaya, Ramazan Ayını Vatandaşlarla Geçiriyor

geyve-belediye-baskani-murat-kaya-orucunu-vatandaslarla-aciyor (2)Ramazan Ayı dolayısıyla ev ve mahalle ziyaretlerini sıklaştıran Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya “Ramazan Ayı süresince ilçenin farklı mahallelerini ziyaret ederek vatandaşların sofrasında iftarını açıp, ailelerin Ramazan sevinçlerine ortak oluyor.

Ramazan Sevincine Ortak Oluyor

Her fırsatta çeşitli nedenlerle ev ve mahalle ziyaretleri gerçekleştiren Geyve  Belediye Başkanı Murat Kaya, Ramazan Ayı nedeniyle gerçekleştirdiği ziyaret sayısını arttırdı. Başkan Kaya, Ramazan Ayı boyunca deyim yerindeyse adım atmadık yer bırakmıyor. Özellikle maddi durumu düşük, vatandaşlarla bir araya gelen Kaya, Ramazan Ayı süresince ilçenin farklı mahallelerini ziyaret ederek vatandaşların sofrasında iftarını açarak, ailelerin Ramazan sevinçlerine ortak oluyor.

Yaşlı ve Hastaların Duasını Alıyor

Ramazan ayında da diğer günlerde olduğu gibi tüm hastaları ziyaret etmeye özen gösteren başkan Kaya, İftar öncesi gittiği her mahallede yaşlılar ile hastaları ziyaret ederek, ellerini öptüğü büyüklerin hayır duasını alıyor. Yolda karşılaştığı vatandaşlarla selamlaşan Kaya yeri geliyor sohbet ediyor yeri geliyor onları dinliyor. Özellikle yaşlılara ve çocuklara yakın ilgi gösteren Başkan Kaya, vatandaşın sorunlarını da dinliyor.

Çoçuklar Geleceğimiz

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, ziyaretleri esnasında çocuklara ayrı bir önem veriyor. Onlarla sohbet edip isteklerini soran Başkan Kaya, çoçuklarla bol bol hatıra fotoğrafı çekindi.

Mutluluk Duyuyoruz

Ziyaretlerine ilişkin açıklamada bulunan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya “Ramazan Ayında geleneksel hale getirmiş olduğumuz iftar öncesi ev ziyaretlerini yapıyoruz. Bu ev ziyaretlerinde vatandaşlarımızla oturup sorunları varsa sorunlarını dinliyoruz. Sorunu olmayan vatandaşlarımızla sohbet, muhabbet ediyoruz. Dün gece de Bozören Mahallesine misafir olduk. Buralarda vatandaşlarımızın iftar sevincine ortak olarak hep birlikte iftar yapmaya gayret gösteriyoruz. Gece Teravih namazını birlikte kılıp vatandaşlarla sohbet edip onların sorunlarını dinliyoruz. Ramazan Ayının bereketinden, feyzinden yararlanmak adına kardeşlerimizle birlikte olmak için bu faaliyeti geleneksel hale getirdik.. Dün Başka, bugün başka, yarın başka mahallelerde olacağız. Hemşehrilerimiz ile Ramazan ayının maneviyatını Geyve’mizin her köşesinde, her noktasında yaşamaktan mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Tam Kadro

Başkan Kaya, şu ana kadar, Bozören, Alifuatpaşa, Bayat, Çengel, Umurbey, Akdoğan, Doğantepe, Paşalar, Kamışlı, Akıncı, Yörükler, Güney, Tepecikler, Eşme, Melekşesolak Mahallesi sakinleriyle bir araya geldiği Ramazan ayı ziyaretlerine zaman zaman  Geyve Belediyesi Meclis Üyeleri, Ak Parti İlçe Başkanı Muhittin Irmak,  AK Parti Kadın Kolları Başkanı Aynur Gökdemir, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Faruk Koç ile Yönetim kurulu üyeleri de eşlik ediyor.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

3061 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle