Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Mayıs 2013 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Köyler, Siyaset

Başkan Kaya Muhtarlarla Buluştu..

944154_590953334256770_1532930632_nBaşkan Kaya, İlçeye Bağlı Köy Muhtarları ile kahvaltıda Buluştu.

Metin tesislerinde gerçekleştirilen ve Yeni Büyükşehir Yasası ile alakalı bilgilerin paylaşıldığı   kahvaltıya tüm köy muhtarları katıldı.

 Köyler eşit hizmet alacak.

Büyükşehir yasasının önümüzdeki yerel seçimlerden itibaren uygulamaya geçeceğini belirten Başkan Kaya; yeni yasa ile birlikte köylerimiz mahalle statüsünde olacak ve belediye hizmetlerinden eşit olarak faydalanmaya başlayacaklardır.

Çöpleri Belediye Toplayacak..

Köydeki mevcut çöplerin artık Geyve Belediyesi araçları ile toplanacağını , bu nedenle ilçemiz ve köylerimiz olmak üzere 2.000 adet yeni çöp konteynırı ve mevcut kamyonlarımızın yanında 5 adet yeni çöp kamyonu siparişini verdiklerini belirten Kaya;, köylerimizde öyle gelişi güzel çöp atılmamaması, köylerimizde çöp atılacak yerlerin muhtarlarımızca belirlenerek buralara çöp konteynırı koyulacağını ve çöplerin düzenli olarak alınacak, dedi.

Muhtarlara teşekkür

Başkan Kaya; Kahvaltının sonunda Su sorunu olan köylerimizle alakalı muhtarlarımızdan bilgiler aldıklarını,Elhamdülillah asfaltlama konusunda ilçe başkanlığımdan bu yana her köyümüzün sorununu hemen hemen çözdüklerini,ve yeni yasa ile ilgilide dilimiz döndüğünce  bilgiler verdiklerini, muhtarlarımızın sorunlarını dinleme fırsatı bulduklarını belirterek,bizleri kırmayarak kahvaltımıza teşrif ettiklerinden dolayı tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum, dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

1958 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle