Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Ocak 2018 | Alt Haberler, Dünya, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Başkan Kaya, EMİTT Fuarını Değerlendirdi

Ciddi tanıtım yaptık

Geyve Belediyesi İstanbul EMİTT fuarından istediğini aldı. Geyve Yöresel markasıyla fuara katılan belediye binlerce misafir ağırladı.

‘Çiftçinin ürünü daha değerli olsun, kadınlarımız üretimde söz sahibi olsun’ diyerek Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi tesisini kuran Geyve Belediyesi yurt içinde üçüncü fuar organizasyonundan da başarıyla ayrıldı. Belediye Başkanı Murat Kaya fuarın ilçesinin ve şehrin tanıtımına ciddi katkı sağladığını düşünüyor.

ÜRÜNLERİMİZ BEĞENİLDİ

Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından yüzlerce kurumun stant açtığı Dünyanın önemli fuarlarından İstanbul EMİTT tamamlandı. Fuarın açılışında bizzat misafirleriyle ilgilenen Başkan Kaya fuarın kapanışında da Geyve Yöresel markasına ilgi gösteren kurumları ziyaret etti. Fuarın değerlendirmesini yapan Başkan Kaya “Geleneksel metotlarla hazırlanan ürünlerimizin yoğun ilgi görmesi bizleri mutlu etti. Hem ilçemizin hemde şehrimizin tanıtımına da ciddi katkımız oldu. Geyve Yöresel markasıyla üreteceğimiz ürünleri raflarında görmek isteyen işletmelerin olması da bizleri ziyadesiyle mutlu etti” dedi

BAYİLİK TALEPLERİ VAR

“Ayvanın Başkenti Geyve sloganıyla başlattığımız ve Geyve Yöresel markasıyla ivme kazandırdığımız projemizle alakalı çalışmalarımız oldukça iyi sonuçlar veriyor. Metro Marketleri tezgahında Geyve Ayvası satıyor. Başka zincir marketler Geyve Yöresel markamızla piyasaya çıkarmaya hazırladığımız yöresel ürünlerimize talip oldular. Farklı şehirlerden işletmelerle bayilik için görüşmeler yaptık. Tesisimiz hizmete girdiğinde birçok noktada Geyveli kadınlarımızın geleneksel metotlarla ürettiği yöresel lezzetlerimiz raflarda ki yerini alacak” dedi.

TANITIMA DEVAM EDECEĞİZ

Geyve’nin ve Sakarya’nın tanıtımı için çalışmalara devam edeceklerine vurgu yapan Başkan Kaya “Hedefimiz çiftçimizin ürününü değerli kılmak, kadınlarımızı üretimde daha aktif olmalarını sağlamaktı. Antalya Yörex, İzmir EMİTT ve ardından İstanbul EMİTT fuarlarında gördük ki, yöresel lezzetlere, doğal gıdaya ilgi hayli fazla. Geyve Belediyesi olarak hem tanıtım hemde üreticinin daha fazla kazanması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezinde ki proje ortağımız SATSO ve markalaşma çalışmalarında birlikte hareket ettiğimiz Ticaret Borsası’na da verdikleri destekler için teşekkürü borç biliriz. Hep birlikte şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

FUARDA NE KADAR ÜRÜN TÜKETİLDİ?

Geyve Belediyesi tarafından İstanbul EMİTT fuarına götürülen ürünlerden; 8 ton ayva, ayva reçeli, sirkesi, ekşisi, pekmezi toplamda bin adet, 200 kg domates salçası, 200 kg/lt üzüm sirkesi, 200 kg/lt alıç sirkesi, 300 kavanoz turşu, 2 bin adet köy ekmeği, 200 kg tarhana, 150 kg erişte tüketildi.

Fuarda ayrıca ayva çekirdeğinden hazırlanan krem Afyonlu Sarıdere Geleneksel Sağlık Merkezi tarafından tamamı satın alındı. Ayva çekirdeğinin cilt gerdirme konusunda çok etkili olduğunu belirten firma yetkilisi Mustafa Sarıdere“Osmanlı döneminde kozmetikte kullanılırdı çekirdek. Ayva çekirdeğinden hazırlanacak kremlerin tamamına talibim” dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2445 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle