Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Mart 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

BAŞKAN KAYA ÇARŞI İÇİ ESNAFI İLE BULUŞTU…

geyve-belediye -baskani-murat-kaya-esnaf-bulusmasi- (11)Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Çarşı içi esnafı ile istişare toplantıları yapıyor.

Başkan Kaya ilçede son dönemde yapılan alt yapı ve üst yapı yatırımları sonrası ilçenin daha da güzelleştirilmesi adına yapılabilecek projeler konusunda ilçe esnafları ile fikir istişaresinde bulunuyor.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Belediye Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirdiği esnaf buluşmasında ;İlçemizde doğalgaz, altyapı, yağmursuyu, fiber internet gibi çalışmalarımızı tamamladık. Ardında çarşı içine antik taş çalışması ve çarşı içi peyzaj çalışmalarımız tamamladık. Bundan sonra tüm esnaflarımızla birlikte ilçemizin özellikle turizm açısından nasıl katkı sağlarız, ilçemizin tanıtımını sadece ülke içinde değil, yurt dışında da tanıtarak ilçemizin değerine değer katmak için neler yapabileceğimizi konuştuk.

Sokak sokak her esnafımızla görüşeceğiz.

Çarşı içerisini güzelleştirmek için yapılabilecekleri tek tek konuşuyoruz. Tek tip dış giydirmeden, yağmur oluk sorunlarına, çarşı içinde kötü görünümde olan ve artık ihtiyaca cevap veremeyen kapalı üst kısmının daha modern bir hale getirilmesine kadar her konuyu esnaflarımızla görüşüyoruz.

Geyve’mizin katma değerini arttıracağız.

Geyve’mize yerli ve yabancı turistin gelmesi için esnafımızla ortak hareket edeceğiz. Özellikle değeri giderek yükselen ayvanın patentini alarak dünyaya tanıtmak için ilk adımı attık. Bundan sonra coğrafi işaretleme çalışmasını da tamamlayıp “Geyve Ayvası” olarak ilçemizin adını duyurmayı hedefliyoruz. Özellikle Ekim ayıda yapacağımız Uluslararası Ayva Festivaliyle turizmde hedefimizi belirlemiş olacağız. Tarihi eserlerimizle de tanıtıma devam edeceğiz. Alifuatpaşa’mızda ki Tarihi köprümüzle, Ayakta kalan tek imarethane olması hasabiyle Elvanbey İmarethanemizle ve daha birçok tarihi eserlerimizin tanıtımıyla da turizmde hedefimizi yükselteceğiz.

Esnafımızın Gayretleri Önemli

Bu çalışmalar kapsamında esnafımızın da bizlere destek olmasını istiyoruz diyerek , esnaf vatandaş buluşmalarının devam edeceğini belirtti.

Editor: Ali Ulvi Deryaoğlu

2550 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Başkan Kaya, Çarşı Esnafıyla Buluşuyor. için 3 Yorum

  1. paşa dedi ki:

    Alifuatpaşa geçit sorunu çözülsün artık kaç tane esnaf iş yerini kapattı mağduruyet devam ediyor

  2. aynı ortamı alifuatpaşadada görmek istiyoruz yunanlı muamelesi ayrı bölge ortamını yaşamaktan bıktık, alifuatpaşa çarşı içi parla cad ve gecit bölgesinin mağduriyetini kim nasıl çözecek iki çift laf eden şu olcak şu yapılacak diyen yok, kapanan dükkan sayısı öğle siftah yapan esnaf sayısı had safhada alifuatpaşa esnafınıda toplayın masaya yatıralım trafik insan akışı yok

  3. İsim * dedi ki:

    sorulan sorular dalga geçercesıne sorulmuş maşallah zaten sızı umursamıycaz ama sız genede cevaplayın dercesıne yazılmış sorular. madem çarşı ıçını kapatalım mı dıye sorucaktınız neden açtınız kı. merak etmeyın alıfuatpaşalı kardeşlerım zaten çözüm kendı kafalarınca oluyor sıze sormaları formalıte

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle