Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 29 Temmuz 2011 | Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet

 

Başkan Kaya: ‘Yapı Kullanım İzin Belgeleri’ İmzalandı…

 

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Küçük Sanayi Sitesindeki sorunlar ile ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi.

Başkan  Kaya toplantıda yaptığı açıklamasında şunları söyledi: ‘İlçemizdeki Küçük Sanayi Sitesinde sorunların giderilmesi ile ilgili olarak yaptığımız çalışmaları tamamladık. İlçemizdeki Serbest Mimar Erdal Zercek, Küçük Sanayi Koop Başk. ve Üyeleri ile Fen İşleri Müdürümüz Adnan Yalçın 25 gün süren bir çalışma yaptılar.

İmar ruhsatlarının yenilenmesi ve ücretlerinin yatırılarak yapı kullanım izin belgelerinin verilecek hale getirilmesini sağladılar. Yapı kullanım izin belgeleri koop. başkanına teslim edilecek. Bundan sonraki ruhsat sorunları; küçük sanayi sitesindeki esnaf arkadaşlarımızın, ruhsat harçlarını ödeyerek ruhsatlarını almalarından ibarettir. Bu konuda eski idarecilerin yorumlarını çok ciddiye almıyorum.

Karaçay Deresi islah çalışmaları 15-20 gün içinde başlayacak. Yüksek okul ile hamam arası çalışmaları tamamlanacak. Doğantepe-hamam arası ile Yüksek Okul-Sakarya arası bölümlerinin projeleri yapılıyor, 2012 yılı yazında bitirilecek.

Eşme Köyü ışıkları ilçemiz giriş yolu ile ilgili olarak 2 şahısla yaşadığımız sorunları çözmeğe çalışıyoruz. Okul bahçeleri ve cami bahçeleri ile ilgili olarak yazılarımıza cevap bekliyoruz. Geyve İlçe girişi bağlantı yol çalışmaları seri bir şekilde devam ediliyor. Sakarya içine kazık çakılması çalışmalarına başlanacak.

İlçemizde yapılan çalışmalar ile ilgili olarak gerekli gereksiz kişiler yorumlar yaparak, bilgi kirliliği yaratıyorlar. 29 Mart 2011 de bilgilendirme toplantısı yaparak, ilçede bir ilki başararak 2 yıllık çalışmalarımızı ve yapacaklarımızı anlattık. Vatandaşımızın kafasını karıştıracak kirliliğin içinde yer almayacağız. Geyvemizi daha güzel bir hale getirmek gibi bir derdimiz var.

Maaş dağıtamayan bir belediyeyi, yatırım yapan, kendini yenileyen belediye haline getirince rahatsızlık yarattılar.

Mimarımız Sayın Zercek, Koop Başkanı Sayın Bilen ile 100 iş yerinin yapı kullanım izin belgelerini imzaladık. 5 yıldır yenilenmedikleri için düşen ruhsatları yeniledik.Sorunların çözümünde gösterdikleri destekleri için Mimar Sayın Erdal Zercek’e, Koop Başkanı Hasan Bilen ve Yardımcısı Erdal Üçeren’e, Fen İşleri Müdürümüz Adnan Yalçın’a çok teşekkür ederim. Esnaf arkadaşlarıma hayırlı olsun.’

Namık CİHAN-geyvemedya.com

2074 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Başkan Kaya: ‘Yapı Kullanım İzin Belgeleri’ İmzalandı… için 2 Yorum

  1. ömer faruk şenel dedi ki:

    Hayırlı olsun. Erdal bey ve sayın başkan üstün gayretleri sonucunda Geyveli sanayi esnafımız için büyük bir sıkıntıyı ortadan kaldırmışlar ayrı ayrı tebrik eder teşekkürlerimi sunarım…

  2. Mehmet nuri kara dedi ki:

    Saol baskanim, bu geyve seninle gurur duyuyor…

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle