Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Mayıs 2012 | Ekonomi, Gündem, Manşet, Sakarya

 Zor günler geçiren Başak Traktör Fabrikası’nın SANKO Holding’e satılması yönünde ön protokol imzalandı. 700 milyonluk yeni yatırımla 500 kişinin çalışacağı fabrikada traktörün yanı sıra Beco–Loder ve forklift türü iş makineleri de üretilecek.

Türkiye Zirai Donatım Kurumu bünyesindeyken özelleştirilerek Nurpar, Demireller, Federal Grup ve Halit Soyubelli tarafından satın alınan Başkan Traktör Fabrikası’nın satışı için SANKO Holding ile ön protokol imzalandığı öğrenildi. Özelleştirmenin ardından traktör üretimi azalmaya devam etmesi fabrikada işlerin yolunda gitmediği ve satılacağı söylentilerini gündeme getirmişti. Fabrikaya daha önce de talip olan firmalar olmasına rağmen SANKO Holding geçtiğimiz günlerde fabrikanın bilançosunu incelemişti. İncelemenin ardından SANKO ile Başak yöneticileri arasında mutabakatın sağlanarak, ön protokolün imzalandığı öğrenildi.
190 dönümlük alan üzerine kurulan fabrikaya SANKO tarafından 700 milyon TL yatırım yapılacağı ve 500 işçi çalıştırılacağı öğrenildi. Fabrikada traktörün yanı sıra Beco-Loder ve forklift türü iş makineleri de üretilecek. Daha önce de Federal Grup ortakların anlaşamaması üzerine hisselerini devrederek ortaklıktan ayrılmıştı. Hisselerin yüzde 60’ın Soyubelli elinde bulunduruyor.

5694 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle