Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Haziran 2012 | Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset, Videolar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açılış için geldiği Sakarya’da Camili’de cuma namazını kıldıktan sonra Yenikentlilere açıklamalarda bulundu.

Erdoğan konuşmasında;

‘Yenikent ilçe olamaz valilik bölgesi burada, fakat, burayı eğitimle yani üniversite ve okullarla geliştireceğiz dedi.

Başbakandan yenikentlilere üzücü haber ile geyvemedya

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçmişte bazı siyasetçilerin yurt gezilerinde önleri kesilerek ‘burayı ilçe yapın’ talebine ‘Yaptım gitti’ dediğini hatırlatarak: ‘Şimdi bizim o siyasetçilerden olmamızı mı istiyorsunuz?” diye sordu. Erdoğan, Yeni 17 Ağustoslar hatırlamak istemediklerini ifade etti. “Geçmişteki siyasetçiler gibi mi olalım istiyorsunuz?”
Erdoğan partisinin il kongresi ve toplu açılışlar için geldiği Sakarya’da Cuma namazını depremden sonra kalıcı konutların yapıldığı Yenikent 17 Ağustos Camii’nde kıldı. Namaz çıkışında cami avlusundan kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara hitap eden Erdoğan, Yenikentliler’in ilçe olma talebine karşı çıktı. Yenikent’in şehirleşme planı içinde geldiği bu noktanın her türlü taktirin üstünde olduğunu ifade eden Erdoğan: “Yenikent’i, ilçe belediyesi, büyükşehir belediyesi ve Sakarya Valiliği ile çok daha farlı bir geleceğe taşımanın gayreti içinde olacağız. Değerli kardeşlerim ilçe olmak gibi bir ifade kullanıyorlar. Bakın size kardeşçe bir Başbakanınız olarak bir şey söyleyeyim. Geçmişte siyasetçiler vardı. Öyle enteresan ki bu tür seyahat ederken, bir yerden geçerken yolu kesilir oraya toplanırlar hemen orada talepte bulunurlar ‘burayı ilçe yapın’ diye. O da ‘yaptım gitti’ der. Şimdi bizim o siyasetçilerden olmamızı mı istiyorsunuz? Bakın valiliği buraya yaptık. Kaymakamlık değil. Vali burada, Yenikent’te. Eğer valimiz buraya hizmet etmiyorsa söyleyin valimizi alalım. Vali mi büyük Kaymakam mı? E daha ne istiyorsunuz?” diye konuştu. Yenikent’i yeni yerleşim konusunda bir model olarak gördüklerini vurgulayan Erdoğan yeni 17 Ağustoslar hatırlamak istemediklerini kaydetti.

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Onun için burada şimdi Orta Okulu, Lisesi ile Kız İmam Hatip, Erkek İmam Hatibi ile inşallah süratle eğitim yatırımları yapacağız. En çok yatırımı insana yapıyoruz. Bakın bu ayın rakamları da açıklandı. Bütçe 4,5 milyar fazla verdi. Eskiden açık veriyorduk, şimdi şükür fazla veriyoruz. Bu fazlalar hep buralara gidecek. Okullar, hastaneler. Hamdolsun. Hastaneler tamam mı? Bugün 19 tesisin açılışını yapacağız. Bunlarda hayırlı olsun. Bütün bu yatırımlarla birlikte Yenikentimiz’i daha güzel bir şekilde geleceğe hazırlayacağız. Şunu unutmayın bütün yatırımlarımız sizlere olacaktır. Yoksa isim falan bunlar hiç önemli değil. Hizmet geliyor mu gelmiyor mu? Önemli olan bu” diye konuştu. Çocuklara oyuncak dağıttı
Bir vatandaşın hala ilçe olma yönündeki ısrarına ise Erdoğan şöyle cevap verdi: “Bak canım kardeşim hala anlatamıyorum sana. Sen de anlamak istemiyorsun. Yav ilin valisi, burada sen ilçeden bahsediyorsun. Niye küçümsüyorsun işi. En hayırlı hizmetin bu olduğunu için valiliği yaptık buraya” diye cevap verdi. Başbakan Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak il kongresine katılmak için Başbakanlık otobüsüyle salona giderken çocuklara oyuncak dağıttı.

KAYNAK:www.sakaryarehberim.com

 

 

3387 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle