Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Nisan 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Videolar, Yaşam

Başarılı Öğrenciler İstanbul’u Gezdi…

 

gezi.8Geyve İlçesi Ortaokulları 7.sınıflar arasında, yapılan farklı sınavlarda başarılı olan öğrencilerden oluşan gurup, İstanbul’u gezdi.

İstanbul İlinde yaşayan Geyvelilerin kurduğu “Geyve Eğitim Yardımlaşma Tanıtım ve Kültür Derneği” tarafından düzenlenen ‘İstanbul Gezisi’ne Geyve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tespit edilen öğrencilerden ve öğretmenlerden oluşan 100 kişilik gurup katıldı.

Dernek Başkanı Oya Sezer Akgüneş açıklamasında:” Dernek olarak bizler, İlçemizde eğitim gören öğrencileri, belkide hiç görmedikleri Dünya güzeli İstanbul İlinde konuk etmek ve onlarla birlikte güzel bir gün geçirmek istedik. Bizlerin en büyük ödülü, o minik yüzlerdeki ışıltılar ve gülücüklerdir. İlimizde yüksek eğitim gören Geyveli öğrencilere yönelik projelerimiz için onlara ulaşmağa çalışıyoruz. Bizlere inanarak destekleyen dostlarımıza, özellikle; Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Beşir Nalbant’a çok teşekkür ederiz.” Dedi.

İstanbul gezisi Geyve’den sabah 6 da hareket ile başladı. Bir kere ihtiyaç molası verildi. 2 otobüsten oluşan gurubu karşılayan dernek yönetimi araçlara binerek öğrenciler ile birlikte oldu. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışından Beşikteş’a inildi, araçlarda bulunan rehberler çevre tanıtımı yaptı. Dolma Bahçe – Karaköy – Eminönü – Sirkeci güzergahından Sultan Ahmet Meydanına ulaşıldı ve Sultan Ahmet Camii hakkında verilen bilgiler dinlendi.

İkinci durak Topkapı Sarayı Oldu. Rehber eşliğinde; kutsal emanetler, silahlar ve değerli taşların sergilendiği  bölümler gezildi, hatıra fotoğrafları çekildi.

Eminönü iskelesinden binilen gezi motoruyla boğaz turu başladı. 2 saat süren boğaz Turunda, rehberin verdiği bilgileri ilgi ile izleyen öğrenciler hareketli müzik eşliğinde oynadı ve üzerlerinde uçuşan martılara ekmek attı.

sütlüce’deki Miniatürk’e gelen öğrenciler, gezmeğe nereden başlayacakları konusunda kendi aralarında karar verdi. 1 saat süre ile özgür bırakılan öğrenciler, 1/10.000 ölçüsünde küçültülen maketleri ilgi ile izledi ve gezdi.

Gezinin son durağı Çamlıca Tepesi oldu. Çamlıca Tepesine ulaşan öğrenciler, ellerineki telefonlar ve fotoğraf makinaları ile İstanbul fotoğrafları çekti. Günün yorgunluğunu içilen çaylar ile atmağa çalışan gurup, 1 saatlik moladan sonra Çamlıcadan ayrıldı.

Dernek Yönetimi; Oya Sezer Akgüneş, Cihan Yıldıran, Erhan Şen,Nurdan Erbir ve Mensure Bulut, gezinin başından itibaren öğrencileri hiç yalnız bırakmadı. Yemek – su  gibi ihtiyaçlarının karşılanması için gösterdikleri çaba her türlü övgünün üstünde idi. Hele boğaz gezisi sırasında öğrencilerin oyunlarına katılmaları, onlarla birlikte yemeleri ve tek tek ilgi göstermelerini öğrenciler anlata anlata bitiremedi.

Geziden dönen öğrenciler, İlçe Cumhuriyet Meydanında velileri tarafından karşılandı.


Geyve Eğitim Yardımlaşma Tanıtım ve Kültür… ile geyvemedya

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

4832 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Başarılı Öğrencilerimizin Keyifli İstanbul Gezisi için 3 Yorum

 1. peluse dedi ki:

  İşte istanbulun zengin derneği 2 dernek bir araya bile gelemiyorlar

 2. cemal dedi ki:

  Bu olayda gerçekten emeği geçenleri kutlamak istiyorum..
  Dernekçilik,ademiyetçilik, özüne sahip çıkmalık budur işte..
  Toprağından kopup geleceğimizin geyvesinin liderleri olabilecek bu gençlerimizin bir nebzede olsa sosyal anlamda ferahlamalarını sağlayan bu gezi umarım tüm geyvemize tüm geyvelilere örnek olur..
  teşekkürler herkese..

 3. Sezgin Kaya dedi ki:

  Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle