Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Aralık 2011 | Ekonomi, Gündem, Manşet, Sakarya, Teknoloji

BAŞAK TRAKTÖR Yönetim Kurulu ve çalışanları 2011 yılında 500 adet satış yapılması münasebetiyle düzenlenen yemekte bir araya geldiler.

Yemeğe Yönetim Kurulu Üyesi İrfan AY, Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Kayhan ÇALICA, Genel Müdür yard. Ünal CENGİZ, Ar-Ge Müdürü İsmail Cem EREN, İnsan Kaynakları Müdürü Metin DEMİRGEN, Muhasebe Müdürü Hüseyin TUPAL, Satınalma Müdürü Süleyman ÖZGÜVEN, Üretim Müdürü A.Rasim ÇAKAR ile 125 fabrika çalışanı katıldı.

Yemek öncesi 2011 yılı çalışmalarını ve fabrikanın genel durumunu özetleyen Genel MüdürKayhan Çalıcaçalışanları 2012 yılı hedefleri, planlanan çalışmalar, sektörün durumu, beklentiler yeni ürünler ve özellikleri hakkında bilgilendirildi.

Üretim Kapasitemiz Artıyor

“Fabrikamız 1996 yılından buyana BAŞAK markası ile traktör üretmektedir.             25 TEMMUZ 2003 tarihinde özelleştirme kapsamında BAŞAK TRAKTÖR İŞ VE TARIM MAKİNALARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.ne devredilmiş olup o tarihten buyana geçen sekiz yıldır üretimini aralıksız olarak sürdürmektedir.

Yıllık üretim kapasitemiz 2.000 – 2.500 adettir. Traktörümüzün ana parçaları olan MOTOR, ŞANZUMAN, HİDROLİK DONANIM fabrikamızda işlenmekte ve toplanmaktadır. Çiftçimiz tarafından bu özellikleri yani yerli katkı payının fazla olması ve düşük yakıt sarfiyatı nedeniyle tercih edilmektedir.

2008 yılı sonunda başlayan ve ancak 2010 yılının ikinci yarısında etkileri azalmaya başlayan dünyanın da yaşadığı küresel ekonomik krizden Traktör imalatı yapan şirketimiz de otomotiv sanayine paralel olarak çok fazla etkilenmiş yıllık üretim alım gücündeki azalmanın da etkisiyle düşüş göstermiştir.

Ar-Ge çalışmalarımız ile Yeni Projeler

2010 yılı ikinci yarısından itibaren toparlanma sürecine giren fabrikamız      AR-GE çalışmaları kapsamında traktörlerde kullanılacak motor emisyon değerlerinin EURO-3 standartlarına uydurulması amacıyla gerekli çalışmaları tamamlamıştır.

AR-GE çalışmalarımızı müşterilerimizin istek ve beklentilerini dikkate alarak şekillendirmekteyiz. Bu doğrultuda AR-GE Müdürlüğümüzce 2011 yılı için 3 yeni traktör projesi yürütülmektedir. Bunun yanı sıra model seçeneklerimizi de çoğaltarak 47HP – 85HP güç aralığında 2×4 ve 4×4 çekişli modellerimizle farklı segmentlerde; az yakıt tüketimi ile en ekonomik kullanımı sağlayan, az bakım gerektiren, bol ve ucuz yedek parçası olan, %100 yerli traktörlerimizle çiftçimizin hizmetindeyiz.

2012 Hedefimiz 2 Kat

Üretim miktarımız planlı bir şekilde artırılmakta çiftçilerimizin yoğun istek ve taleplerini karşılamak için çalışmaktayız. 2012 yılında hedefimiz kapasitemizi iki kat artırarak iç ve dış pazardaki payımızı yükseltmektir.

Hedefimiz doğrultusunda azim ve kararlılıkla ilerlerken bizlere özveriyle destek olan çalışanlarımız ve çiftçilerimize teşekkür ederiz.”

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2323 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle