Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 31 Mart 2015 | Gündem, Siyaset

Balyoz davasında tüm sanıklar beraat etti

balyoz_davasinda_tum_saniklar_beraat_etti_1427809516_7913Balyoz davasında mahkeme tüm sanıkların beraatine karar verdi.
Yeniden görülen “Balyoz Davası”nda mütalaasını açıklayan savcı “Dosyadaki dijital verilerin delil vasfına sahip olmadığı anlaşılmıştır. Sanıklarla, suça konu dijital veriler arasında bağ kurulmasının mümkün olmadığı kanaatine varılmıştır” dedi.

Anayasa Mahkemesi’nin Balyoz Davası’yla ilgili verdiği “Hak ihlali” kararının ardından aralarında emekli Orgeneral Çetin Doğan, MHP Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan, emekli Oramiral Özden Örnek, emekli Orgeneral Bilgin Balanlı ve emekli Albay Dursun Çiçek’in de bulunduğu 236 tutuksuz sanığın yargılanmasına devam edildi.
“DELİL VASFINA SAHİP OLMADIĞI ANLAŞILMIŞTIR”

Mütalaasını açıklayan savcı “Dosyadaki dijital verilerin delil vasfına sahip olmadığı anlaşılmıştır. Sanıklarla, suça konu dijital veriler arasında bağ kurulmasının mümkün olmadığı kanaatine varılmıştır” dedi.
SAVCI BERAAT İSTEDİ

Yeniden görülen Balyoz Planı davasıyla ilgili mütalaa veren cumhuriyet savcısı Ramazan Öksüz, eski 1. Ordu Komutanı emekli orgeneral Çetin Doğan, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli orgeneral Halil İbrahim Fırtına, MHP İstanbul Milletvekili emekli korgeneral Engin Alan ve emekli orgeneral Ergin Saygun, emekli kurmay albay Dursun Çiçek, emekli orgeneral Bilgin Balanlı ve eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli oramiral Özden Örnek’in de aralarında bulunduğu 236 sanığın beraatini istedi.
MAHKEME SANIKLARIN BERAATİNE KARAR VERDİ

Balyoz davasında mahkeme tüm sanıkların beraatine karar verdi.
Kaynak : Haber7

1387 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Balyoz davasında tüm sanıklar beraat etti için 1 yorum

  1. Fehmi Subaşı dedi ki:

    yaHU BİRKAÇ. YIL EVVEL ŞİMDİKİ HÜKÜMET VE CUMHURBAŞKANI BUNLAR DARBECİ DİYE KIYAMETİ KOPARIYORDU. NOLDU DA SERBEST KALDILAR BERAAT ETTİLER. HÜKÜMET VE CUMHURBAŞKANI YANILMIŞ MI. DARBE YOKMUYUMUŞ.. İNANDIRICI DEĞİL BENCE BUNLAR DARBECİDİR BU YENİ BİR OYUNDUR. ADALETE DE GÜVEN KALMADI DEVLETE DE…

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle