Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Mayıs 2013 | Alt Haberler, Manşet, Videolar, Yaşam

BALIK UĞRUNA CANINDAN OLDU!

balıkuğruna canından oldu osmaneli bilecikOsmaneli’nde işçi olarak çalışan genç, arkadaşının yakaladığı büyük balığı kaçırmamak için nehre atladı ve bir daha çıkamadı. Gencin cesedi, su altı araması yapan kurbağa adamların ayağına takılınca bulundu. Gencin bacaklarına sarılan misina ipi dikkat çekerken, ayaklarının ipe takıldığı için boğulduğu sanılıyor. 

Osmaneli’nde bulunan bir fabrikada çalışan Mustafa Sonkur (18),fabrikada çalışırken elini taşa kaptırdı ve yaralandı. Eli çok acıdığı için izin alan ve işe gelmeyen Sonkur, akşamüzeri arkadaşı Ahmet Bal ile birlikte Sakarya Nehri kenarına giderek balık tutmak istedi.
BÜYÜK BALIĞI KAÇIRMAYALIM
Oltayı nehre atan gençler beklemeye başladı. Bir müddet sonra oltaya bir balık takıldı. Ahmet, balığı çıkarmak için güçlükle çekti ve çıkarmaya çalıştı ancak balık büyük olduğu için zor çekiyordu.
Balığın büyük olduğunu gören Mustafa, “Aman kaçırmayalım” diyerek, balığı eliyle yakalamak için nehre atladı. Tam balığı tutacakken misina ayağına dolaştı. Arkadaşının batmak üzere olduğunu gören Ahmet, hemen hemen bir sopa uzattı, Mustafa sopayı tuttu ama girdaba kapılarak nehrin derinliklerine gömüldü.
Arkadaşının gözleri önünde kaybolduğunu gören Ahmet, bağırıp çağırmaya ve diğer arkadaşlarını arayarak durumu bildirmeye başladı.
EKİPLER SEFERBER OLDU
Olay yerine gelen Polis yüzeysel arama yaptı, durumu Bilecik Acil Afet Kurtarma Müdürlüğüne bildirdi. Ekipler gece ve gündüz yüzeysel arama yaptılar ancak cesede ulaşamadılar. Bunun üzerine, durumu Yalova Deniz Polisi Kurbağa Adamlara bildirdiler ve yardım istediler.
Sabah saatlerinde Osmenli’ne gelen kurbağa adamlar, önce Ahmet’ten olayın nasıl olduğuna dair bilgi aldılar, sonra hemen giyinerek dalışa geçtiler.
AYAKLARIMIN ALTINDA BİR ŞEY VAR
Nehre dalan ekipler, 2 dakikalık aramadan sonra, girdaba yakalanıp nefes almak üzere su yüzüne çıktılar. Bu sırada ekipten birisi, arkadaşına; “Aşağıya insene, bir şey var” dedi. Bunun üzerine diğer dalgıç dalarak cesedi bularak çıkardılar.
Bu sırada, Mustafa’nın cesedine sarılmış olan misina dikkat çekti. Mustafa’nın, ayaklarına dolaşan bu misinadan dolayı boğulmuş olabileceği tahmin ediliyor.
Arkadaşları tarafından çok sevilen Mustafa’nın acı ölümü arkadaşlarını ve sevenlerini yasa boğdu.

BİR BALIK UĞRUNA CANINDAN OLDU from HABER11 – BİLECİK HABER on Vimeo.

KAYNAK:Haber11.net

 

3960 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle