Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Kasım 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler

BAL SINIFI Farkındalık gezisinde 
BAL SINIFI Farkındalık gezisinde
Geyve Atatürk İlkokulu 2/C sınıfı veli ve öğrencileri, öğretmenleri Murat BAL rehberliginde haftasonu Kocaeli Bilim Müzesi, Gemiler Müzesi ve Kocaeli Kağıt Müzesi’nden oluşan ” Gelecek İcin Farkındalık” temalı gezide buluştular.
Deniz müzesindeki denizaltı ve savaş gemisini dolaşan öğrencilerin hayret ve şaşkınlık dolu bakışları görmeye değerdi.Bilim merkezinde katıldıkları bulunsak etkinlikler ve birebir yaparak yaşayarak edindikleri tecrübeler ile bilim dünyasına ilk adımlarını atan minikler Kağıt müzesinde dev makinalar arasında kurulan stant’da kağıdın oluşum serüvenini animasyonlarla izlediler.
Sınıf öğretmeni Murat Bal gezi sonunda dokunarak, görerek, yaparak ve yaşayarak  öğrenmenin bilginin kalıcılığı üzerindeki etkisine dikkat çekti. Öğretmenleri bütün bunların yanında çocukların geleceğe bakışları acısında farkındalık oluşturmanın da memnuniyet verici olduğunu dile getirdi.
Erdinç TUNA-Geyvemedya.com
1120 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle