Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Eylül 2015 | Alt Haberler, Gündem, Sakarya, Siyaset

Bakan İslam’dan Siyasete Veda…

bakan-islamdan-siyasete-veda“Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam, 1 Kasım seçimleri için milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yapmadı. İslam yaptığı açıklamada, “2 dönemde bırakacağıma söz vermiştim. Artık siyaset sahnesinde gençlerin önünü açmak gerekir.” şeklinde konuştu.”

 AK Parti Sakarya Milletvekili, Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam’ın 1 Kasım seçimlerinde aday olması bekleniyordu. Ancak Bakan İslam Sakarya’yı ve ülke kamuoyunu şaşırtan bir karar vererek 1 Kasım seçimlerinde aday olmadı.

Adı sık sık “Sakarya dışında başka bir ilden aday olacak”söylentileriyle de anılan Ayşenur İslam’ın Sakarya dahil hiçbir yerden adaylık başvurusunda bulunmaması henüz ikinci döneminde olan bir siyasetçi için alışılmamış bir durum olarak yorumlandı.

2011 genel seçimlerinde AK Parti’den Sakarya Milletvekili seçilen Doç. Dr. Ayşenur İslam, 25 Aralık 2013 tarihinde Fatma Şahin’den boşalan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevine getirilmişti.

Özellikle bakanlığı döneminde Sakarya’da çok sevilen Ayşenur İslam“Sakarya’nın bakan ablası” olarak anılmıştı.

Bakan İslam’ın milletvekili adayı olmayarak siyasi hayatına nokta koyması Sakarya’da üzüntüyle karşılandı. İslam’ın bu kararı almasındaki sebepleri ise “siyasi ders” olarak yorumlandı.

Ayşenur İslam dün akşam aday adaylığı süresinin dolmasından sonra yaptığı açıklamada: “2 dönem sözü vermiştim. Bu dönem sonrasında siyaseti bırakıyorum” dedi.

Bakan İslam yaptığı açıklamada ise: “2011 yılında AK Parti’den milletvekili seçildiğimde gazetecilerin soruları üzerine iki dönem sözü verdiğimi söylemiştim. iki dönem doldu ve sözümü yerine getiriyorum. Benim siyaset dahil ön çok önem verdiğim konu insan yetiştirebilmektir. Siyasette gençlerimizin önünü açmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu sebeplerden dolayı Sakarya dahil herhangi bir ilden milletvekili aday adaylığı başvurusu yapmadım. Bu dönem sonrası siyaseti bırakıyorum” dedi. 

ust_bakan-islamdan-siyasete-veda

2202 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle