Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Ekim 2014 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Köyler, Manşet

 Doğantepe Göleti Müjdesi

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından inşa edilecek Geyve Doğantepe Göletinin onayının çıktığını belirterek bölgemize hayırlı olsun dedi.

geyve-doğantepe-köyü-karakaya-baraj-bölgesi--600x479Geyve Doğantepe Göleti Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından onaylandı…

Bakan’dan Onay

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından inşa edilecek Sakarya Geyve Doğantepe Göleti ve Sulaması’na olur verdiği belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre; geçtiğimiz Ağustos ayında Eskişehir’e 2 gölet ve sulama projesinin müjdesini veren Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şimdi de Sakarya Geyve Doğantepe Göleti ve Sulaması’nın müjdesini vererek , bu tesisin hizmete alınmasıyla yöredeki çiftçilerin aynı topraklardan daha fazla gelir elde edeceklerini ifade etti.

Aynı Gün İmzalandı

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından inşamurat-kaya-geyve edilecek Sakarya Geyve Doğantepe Göleti ve Sulaması’nın kamulaştırma işlemi için kamu yararı kararı alınması hususunda Bakanlığımız tarafından olur düzenlendiğini ve olurun   Orman ve Su İşleri Bakanı Prof Dr. Veysel tarafından aynı gün imzalandığını belirtti…

Daha Fazla Gelir

Başkan Kaya; Geyve ilçemizde Ak Parti ilçe başkanlığımız döneminde başladığımız çalışma ile gündeme alınan Doğantepe Göleti ve sulama projesinin zor aşamalardan geçilerek nihai son aşamasına gelindiğini ve Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın  Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından onayının imzalandığını belirtti.Kaya onay sonrası kamulaştırma işlemlerinin başlayacağını bu proje ile 4 bin 820 dekar araziye su verilecek olup, bu tesisin hizmete alınmasıyla yöredeki çiftçilerin aynı topraklardan daha fazla gelir elde edeceklerini ifade ederek  Doığantepe Göleti ve Sulama Projesi bölgemize hayırlı olsun dedi.

Geyvemedya/Haber Merkezi

10729017_1502132473376505_712046577_n (1)

 

4322 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle