Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Ocak 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Gündem, Manşet, üst Haberler

Bakan açılışa gelecek diyerek dolandırmışlar

Bakan açılışa gelecek diyerek dolandırmışlar

Pamukova’da ‘Bakan açılışa gelecek, mevlit için hayvan keseceğiz’ diyerek köylerden parasını sonra vermek üzere küçükbaş hayvan toplayan iki kişi Jandarmanın operasyonu ile yakalandı..

Pamukova’ya bağlı Cihadiye, Fevziye ve Karapınar Mahallelerine çeşitli tarihlerde lüks araçlarla gelen iki kişi kendilerini iş adamı olarak tanıttı. Söz konusu kişiler “Bakan geliyor, açılış yapacağız. Mevlit için hayvan keseceğiz” diyerek vatandaşlardan çok sayıda küçükbaş hayvan aldı.

Hayvanların parasını Pazartesi günü vereceklerini söyleyen kişiler vatandaşlara bir de kullanılmayan bir telefon numarası verdikten sonra ortadan kayboldu.

Vatandaşların şikayeti üzerine geniş çaplı inceleme başlatan Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Uğur Kurtuluş ve İsmail Serbest isimli iki kişinin kiralık araçlarla ilçeye geldiklerini belirledi.

İki şahıs Adapazarı Çevreyolundaki bir tesiste yine kiralık olan lüks otomobille yakalandı. Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki sorguları tamamlanan iki şahıs daha sonra Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi.

Tutuksuz Yargılanacaklar

Pamukovalı köylüleri ‘Bakanlı açılış yapacağız’ diyerek dolandırdıkları iddia edilen zanlılar için mahkeme kararını verdi. Mahkeme heyeti hayvan toplayıcılarının tutuksuz yargılanmasına hükmetti

Pamukova ilçesine bağlı Cihadiye, Fevziye ve Karapınar Mahallelerine giden iki kişi kendilerini iş adamı olarak tanıttı. Lüks araçlarla köye giden şahıslar “Bakan geliyor, açılış yapacağız. Mevlit için hayvan keseceğiz” diyerek vatandaşlardan çok sayıda küçükbaş hayvanı veresiye alıp ortadan kaybolmuşlardı. Köylüler tahsilat günü geldiğinde verilen numaralara ulaşamayınca suç duyurusunda bulunmuştu.

Köylülerin şikayeti üzerine geniş çaplı inceleme başlatan Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, U. K. ve İ. S. isimli iki kişiyi kiralık lüks aracıyla yakalayarak gözaltına almıştı.

Kendilerine işadamı süsü veren zanlılar çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldılar.

Köylüleri ‘bakanlı açılış yapacağız’ diyen zanlılara adli kontrol şartının bile konulmamış olması köylüleri şaşırttı. Dolandırıldıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulunan köylüler mahkeme heyetinin verdiği kararla ‘başkalarının canının yanmasına olanak’ sağlandığı görüşünde…

Geyvemedya/Haber Merkezi

3501 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle