Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Nisan 2013 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

Bahçeli Camii Kur’an Kursu Açıldı

geyve bahçeli camii kuran kursu açıldıBahçeli Camii Kuran Kursu Cuma Namazını müteakip düzenlenen törenle açıldı.

Merkez Bahçeli Camii müştemilatında bulunan eski lojman binası, hayırsever vatandaşlarımız tarafından onarıldıktan sonra Geyve Müftülüğünce gerekli düzenlemelerin yapılmasının ardından bina Bahçeli Kuran Kursu olarak hizmete açıldı.

Cuma namazını müteakip İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık, Belediye Başkanı Murat Kaya, Geyve Müftüsü Ali Erhun, APEK(Adapazarı Pancar Ekiciler Kooperatifi) Yönetim Kurulu başkanı Ahmet Aya, APEK yönetim kurulu üyesi Sabahattin Karasakal, daire amirleri ve halkın katılımıyla Hediye Kuran Kursu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törende Konuşma yapan Belediye Başkanı Murat Kaya İlçe müftümüze ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Geyve Kaymakam İdris Akbıyık: “Yeni ilçe müftümüzün gelmesiyle birlikte müftülük hizmetlerinde ve Kuran Kurslarında hareketlilik başladı. Kursların yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”dedi.

Geyve Müftüsü Ali Erhun yaptığı konuşmada Kuran Kurslarının günümüzde çok önemli bir yere sahip olduğunu, genç nesillerin yetişmesinde vazgeçilmez olduğunu bunun içinde ellerinden geldiği kadar Kur’an Kursu hizmetlerini ileriye götürmeye çalışacaklarını ifade etti.

Daha sonra Kurdelenin kesimiyle Hediye Kuran Kursu hizmete açıldı.
Programın bitiminden sonra gelen halka ve cemaate etli pilav ile ayran ikram edildi.

M.Hamdullah ERGİN-Geyvehaber

2444 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle