Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Ağustos 2015 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Yaşam

Hayır Pilavına Yoğun İlgi…

geyve-baglarbasi-deprem-sehitlerini-anma-hayir-pilavi- (3)Geyve İlçesi Bağlarbaşı Mahallesinde düzenlenen; “16. Geleneksel Deprem Şehitlerini Anma Günü” yoğun ilgi gördü.

T.C. Sakarya Geyve Yukarı Bağlarbaşı Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Yönetimi tarafından düzenlenen; Geleneksel Deprem Şehitlerini Anma Günü Programı, 17 Ağustos 1999 depreminde hayatlarını kaybedenlerinin azizi hatırasına hayır amaçlı olarak depremin ertesi yılında başladı ve bu yıl da 16. gerçekleştirildi. Sakarya İlinde bu denli düzenli olarak yapılan “Deprem Şehitleri Anma Programı” sadece Geyve Bağlarbaşı Mahallesinde yapılmakta.

Program; köy meydanında hazırlanan bölümlerde Kur’an-ı Kerim okunması ile başlamakta. Öğle namazı sonrasında, gelen konuklara köy meydanında; çorba-taskebabı-pilav-helva-ayran ikram edildi.

Anma programına; Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Yazı İşleri Müdürü Atilla Vardar, İl ve İlçe dışından gelen konuklar katıldı.

Dernek Başkanı Süleyman Dinçer kısa açıklamasında: “16. sını gerçekleştirdiğimiz Deprem Şehitlerimizi Anma Programımıza katılan tüm konuklarımıza teşekkür ederim. Programımızın gerçekleştirilmesinde desteklerini ve yardımlarını esirmeyen dostlarımıza da müteşekkirim.” Dedi.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

1917 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle