Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Ağustos 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Bağlarbaşı’n da Şehitlere Mevlit…

Bağlarbaşı’n da Şehitlere Mevlit…

Geyve İlçesi Yukarı Bağlarbaşı Mahallesinde, 17 Ağustos Deprem Şehitleri için anma programı düzenlendi.

Geyve Yukarı Bağlarbaşı Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği” tarafından düzenlenen “20. Geleneksel Deprem Şehitleri Anma Günü” ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Düzenlenen programa; Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, İlçe Müftüsü Rahmi Yiğit, muhtar Hakan Özbağ ile görevliler ve çevre mahallelerden çok sayıda vatandaş katıldı. Namaz öncesinde Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılıp, ilahilerin söylendiği programın sonunda konuklara ikramda bulunuldu.

Geyve Yukarı Bağlarbaşı Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği yetkilileri ” 17 Ağustos 1999 depreminde, bizim köyümüzden olup ta dışarıda yaşayanlardan oluşan şehitlerimiz vardı. Onların aileleri bu uygulamayı başlattı. Daha sonra bu anmaya birkaç kişi daha katıldı. Aile uygulaması olarak başlatıldı anmalar. Dernek bu anma ya el attı ve yapılan konuşmalar ile bunu gelenek haline getirdik. Her sene yardımseverlerin katkıları ile bu günlere geldik. Ayrıca eş dost ve yardımseverlerin katkıları ile geçtiğimiz sene camimizi de bitirdik ve ibadete başladık. Gelen misafirlerimize de katılımları için çok teşekkür ederiz.”ifadelerini paylaştılar.

Ercan DEMİR-geyvemedya.com

2673 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle