Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Nisan 2012 | Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Teknoloji

Geyve İlçesini D – 650 Karayoluna bağlayacak olan, Gökgöz Köprüsü Bağlantı Yolu inşaatı durdu.

Yol inşaatı Yüksek Gerilim Hattının yanına gelince, durduruldu. İnşaat firması yetkililerinin verdiği bilgilere göre: 4 – 5 ay kadar önce SEDAŞ a dilekçe verilerek yüksek gerilim hattının yükseltilmesi veya yerinin değiştirilmesi talebinde bulunuldu. Aradan geçen zamana rağmen herhangi bir cevap verilmedi ve bir uygulamada yapılmadı.

Bağlantı yolunun köprülere yaklaşımında yol  çevreden yüksek olunca, Yüksek Gerilim Hattına 2 – 3m yaklaştı. İnşaat sırasında ve sonrasındaki olumsuzlukların önlenmesi amacı ile inşaatın durdurulduğu bilgisi verildi. Yetkililerin verdiği bilgilere göre; SEDAŞ yapılan başvuru sonrası hemen hatta bir uygulama yapmış olsa idi, 5 ay gibi bir süre sonra yol inşaatı tamamlanacaktı.

26 Şubatta temeli atılan bağlantı yolu 40 trilyonluk bir proje.Pojeye göre; 12m genişliğinde olan ve 3700m uzunluğundaki yol üzerinde 350m uzunluğunda demiryolu üst geçit köprüsü, 240m uzunluğunda Sakarya geçiş köprüsü bulunuyor.

İnşaat sahasındaki şantiyeyi Geyve İlçesine bağlayan yan yolda yükselen Sakarya Nehrinin suları altında kalınca, bağlantı tamamen koptu.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

931 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Bağlantı Yolu SEDAŞ’a Takıldı… için 1 yorum

  1. Fehmi DUMAN dedi ki:

    BU SEDAŞ elektrik borcunu bir dakika bile geciktirmeden kesiyor da Yüksek gerilime 4-5 ay müdehale etmemesinin altında başka şey vardır.Araştırın SEDAŞ IN DEĞİL TEAŞ ın işidir dilekçe yanlış yere verilmiştir

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle