Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Nisan 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Teknoloji, üst Haberler

Bağcılıkta Entegre Mücadele Toplantısı

BAĞCILIKTA ENTEGRE MÜCADELE TOPLANTISI

Geyve’de Bağcılıkta Entegre Mücadele (EKÜY) ve Hasat Öncesi Pestisit denetimi toplantısı yapıldı.

Sakarya başta olmak üzere bölgenin meyve diyarı olan Geyve’de çiftçilerin büyük gelir kapısı olan Bağcılıkta Entegre Kontrollü Ürün Yönetimi (EKÜY), ve hasat öncesi pestisit toplantısı Geyve Umurbey Mahallesinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Sakarya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden Ziraat Mühendisleri Edip Edipoğlu, Fehmi Binici, Sündüz Turhan, Geyve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli Ziraat Mühendisi Öznur Vatansever ile üzüm üreticilerimiz katıldı.

Toplantıda Bağcılıkta; “Entegre ve Kontrollü Ürün Yönetimi” kapsamında, İzleme, denetim, değerlendirme, analiz ve belgelendirme, strateji, planlama, organizasyon, eğitim, uygulama ve pazarlama aşamalarında bilgilendirme yapılarak, İlçemiz ve üreticilerimizin ekonomisi açısından projenin yararları, pestisit kullanımının kontrolü, doğal dengenin korunması ve hasat öncesi pestisit kalıntısı bulunmayan güvenilir ürün elde edilmesi, üretim ve pazarlama gücünün arttırılması, sürdürülebilir üretimin sağlanması gibi konular hakkında teknik personel  tarafından bilgiler verildi.

Toplantıda bağcılığın sorunları ve çözüm önerileri ele alınarak, üreticilerle bilgi alış verişinde bulunuldu.Toplantı sonunda üreticilerin sordukları sorular teknik personel tarafından cevaplandırıldı.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2185 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle