Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Mayıs 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Bağcaz Derneğinden İftar…

Bağcaz Derneğinden İftar…

Geyve İlçesi Bağcaz Mahallesi doğumluları-yaşayanlarının kurduğu “Bağcaz Mahallesi Süleyman Divriği ve Derviş Maksut Kalkındırma ve Kültür Derneği” yönetimi tarafından Bağcaz Mahallesinde bir iftar programı düzenlendi.

Bağcaz Mahallesi, Koru Boğazı denilen vadide yer almaktadır. Dört parçadan meydana gelmektedir; Kemerler, Durmuşlar, Keşler, Hasanlar. İftar programı Türbenin bulunduğu Durmuşlar da düzenlendi.

İftar programına; Belediye Başkanı Murat Kaya, Sayıştay Daire Başkanı Mehmet Bağcaz, Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Şenel, Belediye Meclis Üyeleri Neşet Çakır ve Tahsin Ertürk, Geyvespor Başkanı Erdinç Tuna, Bağcaz Mahallesi Muhtarı Salih Karacan, Geyve merkezinde yaşayan Bağcaz’ lılar ve Mahalle sakinleri katıldı.

İftar öncesinde Mahalle İmamı İlhan Özer Kur’an-ı Kerim okudu.

Birlikte yapılan iftar sonrasında Dernek Kurcu Başkanı Zeki Karacan derneği tanıtıcı bir konuşma yaptı ve üye olmaya davet etti. Belediye Başkanı Murat Kaya kısa konuşmasında akrabaları ve komşuları ile iftarda buluşmaktan duyduğu mutluluğu açıkladı ve derneğe destek olmaya davet etti. Geyve Yerel Kültür Derneği Başkanı Namık Cihan Türbede mukim olan Süleyman Divriği ve Derviş Maksut hakkında bilgiler verdi.

İftara katılanların uzun süren sohbetlerini birlikte içilen çaylar süsledi.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

1754 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle