Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Temmuz 2018 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Babam Sultan Anıldı

Pamukova İlçesinde türbesi bulunan Babam Sultan Hazretleri, Muradiye Eğitim Vakfı’nca düzenlenen etkinlikle anıldı.

İlçede 24.’sü gerçekleştirilen anma programına, Pamukova Kaymakamı Recai Karal, Belediye Başkanı Cevat Keser, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Akın, MHP İlçe Başkanı Arif Çakıl ve davetliler katıldı.

İLAHİLER OKUNDU

İnegöl mehter takımının gösterisiyle başlayan etkinlikte, hafızlar İbrahim Çakıllı, Hasan Turalıoğlu, Mehmet Erarabacı, Ahmet Yüksel tarafından Kur’an-ı Kerim ve ilahiler okundu. Anma etkinliği dolayısıyla Babam Sultan Türbesi, ziyaretçi akınına uğradı. İkramların yapıldığı etkinlikte ayrıca 38 ihtiyaç sahibi çocuk da sünnet ettirildi.

BİNLERCE DAVETLİ KATILDI

Pamukova Muradiye Eğitim Vakfı Başkanı Hikmet Şenol, yaptığı konuşmada, İranlı bir hükümdarın oğlu iken Müslümanlığı yaymak için Türkiye’ye gelen, Pamukova’da hayatını kaybeden Babam Sultan Hazretleri’ni anmak üzere düzenlenen etkinliğe her yıl olduğu gibi bu yılda binlerce davetlinin katıldığını söyledi.

İHTİYAÇ SAHİBİ

Programda 38 ihtiyaç sahibi çocuğun sünnet ettirildiğini bildiren Şenol, “Geleneksel hale gelen anma etkinliği ve sünnet şölenimiz, gelecek senelerde de devam edecek.” dedi.

1375 Kez Görüntülendi.
Etiketler: ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle