Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Temmuz 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Azez’de Geyve Dersliği

AZEZ’DE GEYVE DERSLİĞİ

Azez’deki Uluslararası Şam Üniversitesinde geçen yıl bir dersliğin açılmasını topladıkları yardımlarla sağlayan Geyve ilçesindeki bir grup esnaf, bölgeyi ziyaret ettikten sonra çadır kentleri de dolaştı.

Suriye’nin Azez kentinde  Uluslararası Şam Üniversitesi bünyesinde Geyve İHH dersliği açıldı. 

GEYVE DERSLİĞİ

Geyve ilçesinde bir grup esnafın para toplayarak tamamladıkları ve ismini Geyve İHH dersliği adını verdikleri derslik Uluslararası Şam Üniversitesi bünyesinde faaliyete geçti.Geyve İHH temsilcisi Selçuk Sümer Özel ve arkadaşları faaliyete geçen bu dersliği yerinde görmek üzere bölgeyi ziyaret ettiler.

YAŞANTIYI GÖRDÜK

Geyve ilçesindeki arkadaşlarıyla para toplayarak Uluslararası Şam Üniversitesinde bir dersliğin yapımını tamamladıklarını ve faaliyete geçtiğini ifade eden Selçuk Sümer Özel “dersliğimize Geyve’nin ismini verdik. Bu derslikte şu an 110 tane kız öğrenci ilahiyat branşında ders alıyor Bizim Suriye’ye gitme sebebimiz buydu. Kampları ziyaret ettik, oradaki yaşantıyı gördük.Büyük bir topluluk burada töhmet altında bırakılıyor. Buradaki kardeşlerimizin hakikaten hiçbir şeyleri yok. Azez’de binlerce dönüm arazi üzerine çadır denmeyecek naylonlarla üzerlerini kapatıp çamurun içinde elektrik, su yok hiçbir insani yaşam standardı olmadan hayat sürmeye çalışıyorlar. Burada bize düşen bu arkadaşlara sahip çıkmak, kardeşlerimiz bunlar bizim, ilk önce bunu anlamalıyız. Bu bize nasip oluyor, dedi.

GÜNDEM OLMUŞTU

Geyveli esnafların Suriye’nin Azez kentine geçtiğimiz hafta yaptıkları ziyaret esnasında tatlıcı dükkanında yaşadıkları ulusal basında da gündem olmuştu.Olayda Suriye Azez’de çarşıyı dolaşan Geyveli grup bir dükkandan tatlı alır. Tatlıyı alan kişilerin Türk olduğunu öğrenen dükkan sahibi ise para almak istemez. Israr sonucu zar zor parayı kabul ettiği görülmüştü. 

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

Azez’den Duygulandıran Görüntüler

1394 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Azez’de Geyve Dersliği için 1 yorum

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle