Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Ağustos 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Ayvayı, Başkentinde İncelediler

Ayvayı, Başkentinde İncelediler

Son yıllarda üretilen Ayva ile yerel ve ulusal basına damga olan ve Ayvanın Başkenti olarak anılan Geyve’de üreticilere yardımcı olabilmek ve daha kaliteli ürün yetiştirilmesi konusunda çalışmalar devam ediyor.

Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsünden Doç.Dr. Mehmet Emin Akçay başkanlığındaki teknik personel, ayvanın Yüzde 65 ini tek başına üreten Geyve’de ki  ayva bahçelerinde incelemede bulundular.

Geçtiğimiz ay içerisinde Geyve’den yapılan ziyaret esnasında Ayvanın daha kaliteli yetiştirilmesi konusunda yapılabilecek çalışmalar kapsamında ilçeye davet edilen Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitütüsünden bir grup akademisyen Geyve’yi ziyaret etti.

Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitütüsü Başkanı Doç Dr. Mehmet Emin Akçay Başkanlığında Ziraat Yük. Müh. Zühtü Polat, Zir. Yük. Müh. Cemil Hantaş ile Sakarya Tarım İl Müdürlüğünden Zir. Müh. Mehmet Alan’dan oluşan heyet Geyve ziyareti kapsamında  İlçe Tarım  Müdürü Hüseyin Saban’ı ziyaret ettiler.Burada Ayva konusunda yapılan çalışmaların son durumu değerlendirildi.

Konuk teknik ekip daha sonra Geyve İlçe Tarım Müdürlüğünden Zir. Müh. Ozan Dündar’ın da katılımıyla Doğantepe ve Burhaniye’deki ayva bahçelerini ziyaret ettiler.Burada ayva bahçesinde dalında ayva’yı inceleyen ekipler, üreticileri bilgilendirdiler.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

1711 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle