Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Nisan 2019 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Ayvalar çiçek açtı.. Üreticiyi düşündüren soğuk hava..!

Ayvalar çiçek açtı.. Üreticiyi düşündüren soğuk hava..!

Ayvanın Başkenti Geyve’de yazın müjdecisi olan ayva ağaçlarının büyük bir bölümü çiçek açtı.. Ancak hava sıcaklıklarının son günlerde düşmesi ayva üreticisini endişelendiriyor..

Geyve’de yurdun büyük bir bölümünde yağışlı hava etkisini sürdürürken, yazın müjdecisi olarak bilinen ayva ağaçlarının büyük bir bölümü çiçek açtı. “Ayva çiçek açmış, yaz mı gelecek?” diye türkülere konu olan ayva ağacının çiçek açması ile birlikte, son günlerde hava sıcaklıklarının düşmesi de üreticileri endişelendiriyor.

Geyve’li ayva üreticileri, ağaçların büyük bir bölümünün çiçek açtığına dikkat çekerek, olası bir don olayı yaşanmasından endişe ettiklerini belirttiler.

Ayva üreticileri, Ayva ağaçlar gelinliklerini giydi. Ancak, şu an hava sıcakları mevsim normallerinin altına düşüyor. İnşallah don olayı olmaz. Aksi takdirde ayva üreticisi ve diğer çiçek açan meyve üreticileri ciddi anlamda mağdur olur. Endişeliyiz. Gerekli tedbirleri alıyoruz. İnşallah zararsız bir şekilde bu durumu atlatırız” dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün verilerine göre, Cumartesi günü bölge geneli, pazar günü güneydoğusu sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. 

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

953 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle