Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Nisan 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Videolar, Yaşam

Ayva Menülü Turizm Haftası

AYVA’LI LEZZETLER BEĞENİLDİ

Geyve’de ki Turizm Haftası etkinliğinde hazırlanan çorbadan böreğe, kerevizden tatlıya her şeyin içerisinde Geyve Ayvası vardı. Etkinliğe katılanlar ayvalı lezzetleri beğendi

42. Turizm Haftası münasebetiyle Sakarya Valiliği ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü Geyve’de çok farklı bir etkinliğe imza attı. Sakarya’nın yakından tanıdığı gurme Emel Köprülüoğlu Çelikel’in hazırladığı ‘Ayvalı lezzetler’ görücüye çıktı. Alifuatpaşa Mahallesi’nde ki Tarihi 2.Bayezıt Köprüsü’nün yanında gerçekleşen etkinliğe Vali Yardımcısı ve Akyazı Kaymakamı M.Fatih Çiçekli, Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz ve ilçe protokolü katıldı.

Turizm Haftası nedeniyle Emel Köprüoğlu Çelikel’in hazırladığı; Ayvalı Köfte Çorbası, Ayvalı Tas Kebap, Zeytinyağlı Ayvalı Kereviz, Kalle (Yöresel) Sebzeli Ayva (Pazı ve Ispanaklı), Yoğurtlu Ayva Salatası, Ayvalı Buğday Salatası, Ayvalı Pilav, Ayvalı Pankek, Ayvalı Börek, Ayvalı Cevizli Mısır Unlu Pide, Ayvalı Ekmek, Ayva Tatlısı, Ayva Hoşafı, Ayvalı Kurabiye misafirler tarafından çok beğenildi. Geyve Belediyesi tarafından markalaştırılan ayvanın bütün yemeklerde kullanılması organizasyona damgasını vurdu.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; Turizm Haftası münasebetiyle Sakarya Valiliğimiz ve il Kültür Turizm Müdürlüğümüzce ilçemizde etkinlik düzenlendi. Alifuatpaşamız’da tarihi 2. Bayezıt Köprüsü ve Sakarya nehri eşliğinde gerçekleştirdik. Dünyaca ünlü Geyve Ayvamızın lezzetlendirdiği çeşit çeşit yemeklerle bizlere sunum yapan Sayın Emel Köprülüoğlu Çelikel ile programa katılan Vali Yardımcımız Sayın Mehmet Fatih Çiçekli ve Söğütlü Kaymakamımız Esengül Korkmaz Çiçekli, İlçe Kaymakamımız Sayın İlyas Memiş ‘e ve tüm protokol üyelerimize çok teşekkür ediyorum, dedi

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

 

2058 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle