Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Mayıs 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Teknoloji

Atık Pil, Bizim İşimiz

ATIK PİL BİZİM İŞİMİZ

2018 yılının Sakarya Atık Pil Toplama şampiyonu Geyve Eşme İlkokulu 2019 yılı içinde yine iddialı olduğunu gösterdi. Eşme İlkokulu Müdürü Mehmet Emin Şimşir 24 Mayısta sona erecek atık pil toplama şampiyonası için “ATIK PİL BİZİM İŞİMİZ” diyerek yine iddialı olduklarını ifade etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kolza A.Ş. desteği ile düzenlenen Bitkisel Atık Yağ ve Atık Pil Toplama Yarışmaları her yıl olduğu gibi bu yılda devam ediyor.

Bu kapsamda 2017 yılında dereceye giren ve 2018 yılının Sakarya Atık Pil toplama şampiyonu olan Geyve Eşme İlkokulu öğrencileri topladıkları pilleri yarışma heyetine teslim etmek üzere çuval ve plastik su şişelerine doldurdular.Öğrencilerde temiz çevre farkındalığının yaygınlaşması için organize edilen yarışmalara katılan okulları her sene olduğu gibi yine birbirinden güzel ödüller bekliyor.

2 yıldır birinciliği kimseye kaptırmayan Geyve Eşme Köyü İlkokulu 50 öğrenci ve öğretmenleri okul aile birliği ile bu yılda tam 1 ton atık pil toplayarak ulaşılması güç bir rekora imza attılar.

Geyve Eşme İlkokulu müdür Mehmet Emin Şimşir; okulumuz olarak, Sakarya il genelinde düzenlenen il geneli okullar arası atık pil toplama yarışmasında 2016-2017 eğitim yılında il beşincisi ile dereceye girdik. 2017 -2018 Eğitim-öğretim yılında ise geçen seneki azmimizi devam ettirerek Sakarya il birincisi olarak büyük bir başarı elde ettik. Küçük bir köy okulu olarak kısıtlı imkanlarımıza rağmen bütün okul öğretmen öğrenci ve velilerimizin desteği ile bu başarıyı elde ettik.Yaşadığı çevreye duyarlı öğrenciler yetiştirmek ve farkındalık oluşturmak için okul yönetimi ve öğretmenlerimiz ile bu projeyi destekliyoruz.Bu yılda da yine 1. olarak başarımızı devam ettirmek istiyoruz,dedi

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

2018 yılı 1.cisi EŞME İLKOKULU

https://www.geyvemedya.com/atik-pil-toplamada-esme-ilkokulu-1-nci-oldu/

904 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle