Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Aralık 2015 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ

geyve-ataturk-ortaokulu-dunya-engelliler-gunu-etkinligi- (6)Geyve Atatürk Orta Okulunda 3 Aralık Engelliler Günü Kutlandı.

Geyve Atatürk Ortaokulu özel Eğitim Öğretmenleri Binnur Torun ve Vildan Adlı Tarafından düzenlenen programda duygulu anlar yaşandı.

Engelli kardeşlerimize empati ile yaklaşarak , günlük hayatta onlara yardımcı olunması gerektiğinin amaçlandığı etkinlikte , bugün itibariyle bizler sağlıklı olabiliriz, fakat  yarınlarda engelli bir insan durumuna düşebiliriz.Bundan dolayı engelli insanlarla hayatı paylaşmamız gerektiği ifade edildi. Sıkıntıların  paylaşıldıkça azaldığı ,mutlulukların ise paylaşıldıkça artığı gerçeğini öğrencilere aşılamanın hedeflendiği etkinlikte , yılın bir günü değil 365 günü Engelliler Günüymüş gibi her zaman engellilerle dayanışma içinde olmamız gerektiğinine vurgu yapıldı

Programı Oldukça güzel bulan  Okul Müdürü Sevgi Koçak Öğrencilerinin kendilerini mutlu ettiklerini söyleyerek onlarla daima iç içe beraber olduklarını ifade etti.Programa katılan Misafirler engelli bunlar değil bizleriz diyerek duygulu anlarını onlarla paylaştılar.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

2574 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle