Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Temmuz 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Atapaşa Camiinde Yaz Kuran Kursu Devam ediyor

Geyve Atapaşa camii imam hatibi İsmail Yıldırım gönlünü verdiği ve büyük fedakarlık gösterdiği camisinde sabah erken saatlerce derse başlayıp akşam geç saatlere kadar Kuranı Kerim derslerine devam ediyor.

Sakarya’nın Geyve ilçesi Atapaşa Camiinde çocuklar için yaz kuran kursları devam ediyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yaz tatilinde düzenlenen Kur-An Kursları Geyve’de tüm camilerde devam ediyor. “Camiler çocukla dolsun ahlakı kuran olsun” sloganıyla başlayan kurslar kapsamında Atapaşa Camiindede öğrencilere Cami imam hatibi Ahmet Yarbaş Müezzin kayyım İsmail Yıldırım ve Akıncı Mahallesi cami imam hatibi Muhammet Irklı tarafından dersler veriliyor.

Çocuklarımızın İkinci Adresleri Cami ve Yaz Kursları

Çocuklarımızın istikbali söz konusu olduğunda masraftan çekinmiyoruz. Dershaneye gönderiyoruz ve hazırlık kitapları alıyoruz. Tabiî ki bunlar imkânlar ölçüsünde olması gereken şeylerdir. Camilerde açılan yaz kursları da çocuklarımızın istikbali ile doğrudan ilgilidir. Geyve Atapaşa Camiinde açılan yaz kurslarında çocuklarımız her şeyden önce hayatlarının ikinci adresi olan cami ortamını öğrenmiş ve benimsemiş oluyorlar. Çocuğun camide öğreneceği doğruluk¸ dürüstlük¸ erdemli olma vb. hususlarda birkaç ahlakî davranışı hayat prensibi hâline getirmesi hem hayat sınavını hem de ahiret sınavını kazanmasına yardımcı olacaktır.

İsmail Hoca ve Atapaşa Camii

Geyve Atapaşa camii imam hatibi İsmail Yıldırım gönlünü verdiği ve büyük fedakarlık gösterdiği camisinde sabah erken saatlerce derse başlayıp akşam geç saatlere kadar Kuranı Kerim dersleri devam ediyor. Yaz Kur’an Kurslarına gelen çocuklara tecvitli Kur’an-ı Kerim eğitimi, kısa sure ve dualarla birlikte beş vakit namazın nasıl kılındığı öğretiliyor. Ayrıca ;Çoçukların boş tenefüslerde camilerde oynayıp koşup gürültü yapabildiği Atapaşa camiinde öğrencilerin öğle namazını kılarak camiden gitmeleri sağlanıyor.

Geyve Halkı da Sahipleniyor

Geyve Atapaşa Camiinde İsmail Hoca nezaretinde yaptırılan bu çalışmalar ilçe halkı tarafından da takdirle karşılanıyor. Yoğun ilgi ve katılımın gerçekleştiği Yaz Kuran Kursunda İlçe esnaflarınca her gün Çocukları teşvik amacı ile kurstan sonra cami önünde her gün mutlaka dondurma, meyve suyu, çikolata ve bisküvi ikramı yapılıyor.

Haziran Sonunda başlayan ve 8 hafta sürecek olan yaz kuran kursları 9 Ağustos 2019 tarihinde sona erecek.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

1262 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle