Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Mart 2015 | Alt Haberler, Sakarya, Siyaset

Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz

cigdem erdogan tabek-sehit-aileleri-ziyareti- (3)Çiğdem Erdoğan Atabek, “Bu topraklar için, kendilerinden sonraki nesiller, bizler için, ardlarına bakmadan, canı pahasına dik bir duruş sergileyerek büyük fedakarlık örneği gösteren şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şâd olsun ” dedi.

Eski Bakan Yardımcısı ve Sakarya Ak Parti Aday Adayı Çiğdem Erdoğan Atabek, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimler Derneği’ni,  Türkiye Muharip Gaziler Derneği’ni ve şehit ailelerini ziyaret etti.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Bülent Çakır, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Erol Demir ile görüşmeler yapan Çiğdem Erdoğan Atabek, derneklerden sonra Devlet övünç madalyası alan şehit Reğaip Şahin ile şehit Mehmet Karabaşoğlu’nun ailelerini de ziyaret etti.

Derneklere yaptığı ziyarette vatan topraklarını şehit ve gazilerden emanet aldıklarını vurgulayan Atabek, Ak Parti’nin Aziz şehitlerimizin bize emanet bıraktıkları yakınları ile gazilerimiz için hiçbir maddi ve manevi fedakârlıktan kaçınmayarak her türlü ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak ve onlara yaraşır onurlu bir yaşam sürmelerini sağlayacak politika ve tedbirleri almaya devam ettiğini söyledi. Çiğdem Erdoğan Atabek, Ak Parti’nin 2023 vizyon belgesini de hatırlatarak “Çıkardığımız son yasa ile şehit yakını ve gazilerimize sağlanan istihdam ve diğer haklara ilave olarak; şehit yakınlarına ve gazilere ucuz konut temini, şehit ve gazi çocuklarına özel okul eğitim imkânın sağlanması, şehit yakınlarına ve çalışmak isteyen gazilerimize girişimcilik desteklerinin sağlanmasını hedefliyoruz.” dedi.

Atabek sözlerine şöyle devam etti: “Ne yaparsak yapalım ödeyemeyeceğimiz bir şükran borcumuz var. Bayrağımızı, bugünkü hürriyetimizi, istiklal ve istikbalimizi borçlu olduğumuz şehitlerimizin emanetlerine, ailelerine ve yakınlarına iyi bakmak yükümlülüğümüz var. Onların kutsal emanetlerine sahip çıkmalı, bizden sonraki nesillere biz de vatan emanetini en güzel haliyle devretmeliyiz. Bu bilinç, nesiller boyu devam etmeli. Bu vesile ile aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz. Ruhları şâd olsun” dedi.

Geyvemedya.com/Haber Merkezi

1820 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle