Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Ekim 2017 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Köyler, Yaşam

ASker Eğlencesi Renkli Görüntülere Sahne Oldu

ASKER UĞURLAMA TÖRENİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Sakarya’nın Geyve ilçesı Karaçam mahallesinde düzenlenen asker eğlencesine katılanan muhtar Murat Genç askere gidecek olan gençlerle halay çekti.

Geyve ilçesine bağlı Karaçam mahallesinde yıllardan beridir devam eden Asker eğlencesi programında kentvizyonhaber muhabirine konuyla ilgili bilgi veren Muhtar Murat Genç” Karaçam mahallelerinde uzun yıllardan beri askere gidecek olan gençler arasında sazlı sözlü asker eğlencesi düzenleniyor. Eski bir gelenek olarak düzenlenen son asker eğlencesinde tek ses, tek yürek olan asker adayları, hep bir ağızdan “Vatan Borcu Namus Borcu” diye bağırarak anne-babaların göğsünü kabarttılar ve tüm izleyenleri duygulu anlar yaşattılar.

Geyve ilçesi Karaçam mahallesindeki eğlence programına mahalle muhtarı Murat Genç’in yanı sıra encümenler ve mahalle halkı katıldı. 

Karaçam mahallesinin yeni asker adayları da, “Vatan borcu namus borcu”, “Vatana canımız feda” şeklinde açıklama yaparken, oğullarının asker eğlencesine katılan anne-babalar ise, “Bu gece bizim gurur gecemiz. Biz evlatlarımızı bu vatan için yetiştirdik. Ne mutlu ki bizlere vatan için, millet için asker yetiştirdik. Kınalı kuzularımızı dualarımızla birliklerine gönderiyoruz. Sağlıcakla gidip, sağlıcakla dönsünler yuvalarına” şeklinde duygularını dile getirdiler

2133 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    © Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle